بین الملل

فرمان پوتین برای انتصاب مقام‌های جدید امضا شد

طبق اطلاعیه کاخ کرملین، رئیس‌جمهور روسیه امروز –سه‌شنبه– فرمان‌های مربوط به انتصاب مقامات جدید در دولت روسیه را امضا کرد.

به گزارش مجله ایرانی، در بیانیه کرملین آمده است: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، «نیکلای پاتروشف» را که پیشتر دبیر شورای امنیت روسیه بود، به عنوان دستیار رئیس‌جمهور منصوب کرد. هم‌چنین «یوری اوشاکوف» دستیار کرملین و «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در سمت‌های خود ابقا شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از بیانیه کرملین گزارش کرد: «الکسی دیومین» فرماندار سابق منطقه تولا روسیه اکنون به عنوان دستیار رئیس‌جمهور منصوب شده است و «آنتون واینو» رئیس دفتر رئیس‌جمهور، «ولادیمیر مدینسکی»، «دیمیتری میرونوف» و «آندری فورسنکو» مجددا در سمت خود به عنوان دستیاران رئیس‌جمهور روسیه باقی ماندند.

کاخ کرملین هم‌چنین اعلام کرد، «ایگور لویتین» وزیر سابق حمل‌ونقل به عنوان دستیار رئیس‌جمهور و نماینده ویژه همکاری‌های بین‌المللی در زمینه حمل‌ونقل منصوب شده است.

طبق فرمان رئیس‌جمهور روسیه، هم‌چنین «الکسی گروموف» و «سرگئی کرینکو» را به عنوان معاون اول ریاست‌جمهوری، «دیمیتری کوزاک»، «ماگومدسالام ماگومدوف» و «ولادیمیر اوستروونکو» را به‌عنوان معاونان دولت و همچنین «آنتون کوبیاکوف» را به عنوان مشاور رئیس‌جمهور منصوب کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد، از روز یکشنبه شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه‌جا شده‌اند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا