عمومیمجله کسب و کار

محل مناسب برای نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو، خدمات پس از فروش و پشتیبانی بعد از جستجو و خرید ردیاب در اولویت بعدی قرار دارد. شاید برای برخی از افراد محل نصب ردیاب خودرو زیاد مهم نباشد ولی ما به شما عزیزان یادآوری می کنیم که تصمیم گیری در مورد ، لازم و حیاتی است. از آنجا که اکثر انواع ردیاب های خودرو در برابر هوا مقاوم هستند، می توان آنها را در هر جای خودرو، داخل و یا خارج نصب کرد. در کنار ردیاب خودرو سایر لوازم جانبی نیز بودنشان برای ماشین مان بسیار ارزشمند و ضروری است برای مثال داشتن آفتابگیر شیشه جلو می تواند هم سبب راحتی و هم سبب جلوگری از آسیب اجزای داخلی ماشی توسط نور خورشید شود.

محل های مناسب برای نصب ردیاب خودرو، بهترین محل را انتخاب کنید!

مخفی بودن و سهولت به دسترسی از دو ویژگی مهم محل نصب به شمار می رود. ردیاب خودرو باید به صورت مخفی در داخل و یا خارج ماشین نصب شود تا سارقان نتوانند به سرعت و آسانی آن را پیدا کنند. یکی دیگر از جنبه های در نظر گرفتن نصب ردیاب خودرو، سهولت دسترسی به ردیاب می باشد. در ردیاب های آهن ربایی لازم است باتری داخل دستگاه هر چند وقت یکبار جایگزین و یا شارژ شود بنابراین بهتر است ردیاب خودرو در یک مکان غیر قابل دسترس نصب نشود. با توجه به نوع ردیاب خودرو بهتر است قبل از تماس با نصاب از محل نصب ردیاب مطمئن شوید و سپس اقدام به نصب و سیم کشی ردیاب کنید.

A good place to install a car tracker

1-زیر داشبورد فرمان خودرو

داشبورد ماشین، یکی از مکان های رایج و مناسب برای نصب ردیاب خودرو است. معمولا متخصصین نصب به علت سادگی در برقراری اتصال بین برق خودرو و ردیاب، داشبورد خودرو را پیشنهاد می دهند. با توجه به اینکه بیشترین سیمکشی خودرو زیر داشبورد ماشین است قسمت زیر فرمان ماشین می تواند محلی مناسب برای نصب ردیاب خودرو باشد.

2- زیر سپر جلو و عقب خودرو

متخصصین نصب ردیاب، فضای زیر سپر جلو و عقب خودرو را برای نصب ردیاب بسیار مناسب می دانند. در این مورد لازم است به آرامی سپر جلو یا عقب ماشین را در بیاورید و ردیاب مورد نظر در داخل آن نصب کنید. البته نصب ردیاب در زیر سپر به مدل، شکل ظاهری و نوع ساخت بدنه خودرو نیز بستگی دارد. درضمن اگر ردیاب انتخابی شما از نوع ردیاب های آهنربایی و قابل حمل است به دلیل کوچکی می توانید آنها را براحتی در زیر سپر جاساز کنید.

3-پشت و زیر صندلی خودرو

پشت و زیر صندلی خودرو از دیگر مکان های مناسب برای نصب ردیاب های سیمی می باشد اما لازم است تا سیم کشی آن از کف خودرو انجام شود. البته این مکان برای قرار دادن ردیاب های آهن ربایی توصیه نمی شود زیرا به احتمال زیاد با آنتن دهی ضعیف دستگاه مواجه خواهید شد.

4- داخل چراغ ترمز ماشین

داخل چراغ ترمز نیز می تواند محل امنی برای نصب ردیاب خودرو باشد. از آنجا نصب ردیاب در داخل چراغ ترمز ماشین باید به طور کاملا ظریفانه انجام شود، بهتر است ازا فراد متخصص کمک بگیرید. بیرون آوردن چراغ ترمز و سیمکشی ردیاب در داخل آن به مهارت زیادی احتیاج دارد و کار هر کسی نیست.

5-در زیر آفتاب گیر خودرو

زیر آفتاب گیر خودرو نیز می تواند گزینه خوبی برای نصب ردیاب خودرو می باشد. اگرچه این مکان مناسبی برای انتقال ماهواره ای عالی است، اما اگر مسافر خود را در آینه چک کند، مکان دیده شدن ردیاب زیاد است و می تواند به سرعت توسط سارقان پیدا شود.

6-داخل صندوق عقب

صندوق عقب از دیگر مکان های مناسب برای نصب ردیاب خودرو است. بهتر است ردیاب ماشین را در قسمت بالایی صندوق نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که این قسمت از پلاستیک ساخته شده باشد زیرا فلز مانع از استقبال مناسب GPS می شود. دستگاه را با نوار الکتریکی به بعضی از سیم ها (به عنوان مثال سیم بلندگوها) وصل کنید.

  1. بسیار مهم است ردیاب ماشین در جایی نصب شود که بتواند کارایی و قدرت دهی سیگنال ردیاب را افزایش دهد و در برابر شرایط محیطی به دستگاه آسیبی نرساند.
  2. ردیاب خودرو باید به صورت مخفی در داخل و یا خارج ماشین نصب شود تا سارقان نتوانند به سرعت و آسانی آن را پیدا کنند.

آیا محل نصب ردیاب به نوع ردیاب بستگی دارد؟

محل نصب ردیاب خودرو با توجه به نوع دستگاه متفاوت است اما به طور کلی می توانید چندین قسمت از ماشین را برای نصب دستگاه ردیاب در نظر بگیرید. به طور کلی دستگاه ردیاب خودرو  به دو ردیاب آهنربایی و ردیاب سیمی تقسیم می شوند. ردیاب های آهنربایی کاملا قابل حمل هستند و باتری داخل آنها قابلیت شارژ شدن دارد. ردیاب های سیمی به سیمکشی نیاز دارند و برق دستگاه خود را از باتری خودرو تامین می کنند.

دقت در اتصال سیم‌ها و تجهیزات جانبی در هنگام نصب ردیاب های سیمی باعث تضمین عملکرد دستگاه و استفاده بلند مدت از آن با خیالی آسوده می شود. فراموش نکنید که بی احتیاطی در سیم کشی‌ها و عدم داشتن آگاهی لازم نسبت به مدارهای داخلی خودرو ممکن است ‌باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی و ایجاد هزینه‌های اضافی گردد.

چند نکته مهم در هنگام نصب ردیاب در خودرو

*هنگام قرار دادن دستگاه بر روی زیر اتومبیل، آن را در نزدیکی لبه قرار دهید تا آنتن بتواند سیگنال ماهواره ای را براحتی بدست آورد. در این حالت، آنتن به طور عادی به سمت پایین حرکت می کند.

*در هنگام نصب ردیاب به این نکته توجه داشته باشید که آن را در جایی قرار ندهید که راننده معمولاً تلفن همراه خود را در آنجا قرار می دهد. سیگنال های GPS از دو دستگاه می توانند داده ها را خراب کرده و یا بدتر از آن، درایور ممکن است ردیاب شما را کشف کند.

*دستگاه ردیاب خود را در مکان های گرم مانند آفتاب گیر و سپر جلوی خودرو مخفی نکنید زیرا ممکن است ذوب شود، حل یا خراب شود.

نحوه انتخاب دستگاه ردیاب

قبل از خرید دستگاه ردیاب خودرو برای استفاده برای ردیابی پنهان، موارد زیر را در نظر بگیرید:

* ردیاب خودرویی را انتخاب کنید که کوچک و رنگی که به راحتی با ماشین مخلوط می شود. هدف از این کار این است که به راحتی توسط سارقان قابل دیدن نباشد.

*به دنبال ردیابی باشید که حساس به حرکت باشد. این ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی است زیرا ردیاب تنها در صورت حرکت وسیله نقلیه فعال است.

*به دنبال یک ردیاب ماشین با طولانی ترین عمر باتری باشید. متوسط عمر باتری اکثر دستگاه های ردیابی 15 ساعت قبل از نیاز به شارژ مجدد طول می کشد. بسته به نحوه استفاده از آن ، برخی از دستگاه ها قادرند تا 96 ساعت دوام بیاورند.

*دستگاه ردیابی با پوشش مغناطیسی انتخاب بسیار خوبی است زیرا به سختی به قسمت فلزی خودرو می چسبد. شما نگران این نیستید که سقوط کند.

شاید شما کاربر عزیز مایل به پیگیری رفت و آمد همسر، فرزند و کارمندان شرکت خود و یا حتی نگران سرقت خودروی خود باشید در هر صورت، خرید یک دستگاه ردیاب ارزان قیمت و مناسب می تواند کلید و راه حل مشکل شما باشد. فراموش نکنید در هنگام انتخاب و ، ردیابی را انتخاب کنید که دارای گارانتی، خدمات نصب و پشتیبانی باشد.

اکثر شرکتهای معتبر و عرضه کننده ردیاب خودرو در بازار رقابتی امروز، دارای خدمات تعویض قطعات و حتی تعویض دستگاه هستند بنابراین اگر ردیاب شما دچار مشکل گردید و یا در اثر ضربه و موارد دیگر دچار اخمحل نصب ردیاب خودرو مهم است و باید به آن توجه زیادی کرد. این مکان نباید زیاد در چشم باشد تا ردیاب به راحتی دیده نشود. زیرا اگر هرکسی بتواند ردیاب را ببیند، امکان دارد تا در صورت بروز سرقت، بتوانند آن را از کار بیندازند و کار شما برای پیدا‌کردن خودرو و راننده آن را سخت کنند.

همچنین در جایی نامناسب باشد، امکان ایجاد آزار و اذیت و دردسر برای راننده در هنگام طی‌کردن مسیر را به وجود می‌آورد. بنابراین باید حتما بهترین محل برای نصب جی‌پی‌اس را شناسایی کنید و از آن فضا به صورت بهینه استفاده کنید. به همین دلیل و برای کمک به شما در ادامه‌ی متن قصد داریم، به معرفی بهترین محل نصب ردیاب خودرو بپردازیم و به شما بگوییم این تجهیز باید در کدام قسمت نصب شود تا در معرض دید کم‌تری باشد و دردسری کم‌تری برای راننده و سرنشینان خودرو ایجاد کنند. پس تا انتهای این متن برای اگاهی کامل از این موارد همراه ما باشید.

ردیاب خودرو در کدام نباید قرار داده شود؟

قبل از اینکه به معرفی مکان‌های مناسب برای نصب ردیاب خودرو بپردازیم، بهتر است که به شما بگوییم، در کدام قسمت‌ها نمی‌توانید ردیاب را قرار دهید و اگر این کار را انجام دهید، این تجهیز دچار آسیب می‌شود و به زودی از بین خواهد رفت. به طور کلی نباید در کنار مکان‌های گرم خودرو قرار بگیرد، زیرا گرما باعث ایجاد اختلال در عملکرد و خرابی آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شود.

بنابراین و طبق همین قاعده‌ی کلی، ردیاب نباید در کنار مکان‌هایی مانند مخزن سوخت گاز در صندوق عقب یا در کنار باک ماشین قرار بگیرد، زیرا گرمای منتقل‌شده از سطح‌های داخلی و خارجی خودرو بسیار بالا و دور از توان مقاومت آن است.

بهترین محل نصب ردیاب خودرو کجا است؟

بعد از اینکه محل‌های ممنوعه برای نصب ردیاب خودرو را به شما معرفی کردیم، نوبت آن است که به بیان بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو بپردازیم و در مورد شرایط این فضاها کمی بیشتر توضیح دهیم. تا انتهای این بخش با ما همراه باشد تا این محل‌ها و شرایط مربوط به آن‌ها را به طور دقیق و کامل بشناسید و در این مورد خاص با ابهام رو‌به‌رو نباشید.

  1. زیر داشبورد فرمان خودرو

هرکسی که با خودرو آشنا باشد، یا سوار آن شده باشد، می‌داند که زیر داشبود نزدیک‌ترین مکان به راننده است و پورت‌های زیادی از جمله پورت دیاگ در زیر این فضا قرار گرفته است. بنابراین این فضا را می‌توان به عنوان یک فضای مناسب برای نصب ردیاب خودرو در نظر گرفت. زیرا هم فضای کافی برای قرار‌گیری ردیاب دارد و هم یکی از نزدیک‌ترین مکان‌ها به کامپوتر خودرو است که نیاز است تا ردیاب سیمی و غیرسیمی به آن متصل شود.

همچنین این قسمت چندان در تیررس نیست و به جز افراد خبره و آشنا نمی‌دانند که برای پیدا‌کردن ردیاب می‌توانند به آن مراجعه کنند و برای جدا‌کردن آن باید چه کاری را به انجام برسانند.

  1. زیر سپر جلو و عقب ماشین

سپر جلویی و عقب ماشین به طور معمل جنس کششی و مقاومی دارند و در زیر خودشان فضایی خالی دارند. این فضا به اندازه‌ای است که بتوان ردیاب خودرو را در آن قرار داد. به خاطر قرار‌گیری سپر در بالای ردیاب، خود به خود خیال شما نسبت به امنیت آن و عدم آسیب‌دیدگیش نیز برطرف می‌شود و از این بابت نیز دغدغه‌ای نخواهید داشت که بسیار کمک‌کننده است.

همچنین وجود سپر در بالای ردیاب، در معرض‌دیدن این تجهیز الکترونیکی را به حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد و از دیده‌شدن آن توسط سارقان یا گروگان‌گیرها جلوگیری می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید عملا با‌قرار دادن ردیاب در زیر ردیاب، تمامی دغدغه‌های خودتان بابت آن را حل کنید.

  1. کار گذاشتن ردیاب داخل چراغ ترمز ماشین

اغلب خودروهای جدید در قسمت پشتی خودشان یک چراغ دارند که به عنوان چراغ ترمز شناخته می‌شود. لامپ این چراغ در مواقعی که راننده خودرو اقدام به گرفتن ترمز می‌کند، روشن می‌شود تا راننده خودروی عقبی از این موضوع با‌خبر  شود، بتواند به خوبی سرعت خودش را کم کند و با آن خودرو دچار تصادف نگردد.ر

اما می‌توان از این چراغ برای قرار‌دادن ردیاب نیز استفاده کرد، زیرا هم شرایط خوبی برای استتار دارد و هم هرکسی به فکر باز‌کردن و گشتن به دنبال ردیاب در این مکان مخصوص نخواهد افتاد که به حفظ امنیت ردیاب و خودرو کمک می‌کند. همچنین احتمال آسیب‌دیدگی ردیاب در این مکان نیز بسیار کم است، زیرا چراغ دارای یک محفظه‌ی شیشه‌ای محافظت‌کننده است که از این نظر خیال شما را به طور کلی راحت و آسوده می‌کند.

  1. پشت و زیر صندلی خودرو

زیر‌صندلی و پشت آن نیز یکی از محل‌های نصب ردیاب خودرو است. البته نصب ردیاب سیمی در این محل کمی سخت است، زیرا باید سیم آن را به سمت زیر فرمان برد و به پورت دیاگ وصل کرد و این موضوع باعث ایجاد یک مسیر پرسیم در زیر پای راننده و ایجاد دردسر‌های خاص برای او می‌شود که به هیچ‌وجه این موارد نمی‌پسندد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا