دانش و سلامتمجله کسب و کار

نحوه تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو 

یک عمل جراحی زیبایی است که می‌توان با بالا کشیدن ابروها، باعث شود چشم‌ها بازتر شوند و پوست‌های چروکیده و شل صورت، از هم باز شوند و صاف شوند و در نهایت ظاهر شخص بسیار جوان‌تر به نظر می‌آید. لیفتینگ ابرو ویا همان بالا بردن ابرو، یک عمل زیبایی محبوب است که هر روز به محبوبیت آن افزوده می‌ شود.در فرایند تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو هم این تزریق در نواحی اطراف چشم انجام می شود تا پوست این ناحیه کاملاً شل شود. با شل شدن پوست اطراف چشم، عضلات پیشانی می توانند به راحتی آن را به بالا بکشند و عمل لیفت ابرو با بوتاکس با موفقیت انجام می شود.

تاثیر بوتاکس برای بالا بردن ابرو

بسیاری از افراد این نگرانی را دارند که بوتاکس نواقص و افتادگی ابرو را برطرف نکند. در این مورد باید بگوییم اثرات ناشی از تزریق بوتاکس پس از چند ساعت تا چند روز به طور کامل قابل مشاهده است. فقط نکته ای که در این باره مهم است این است که بوتاکس اثرات موقتی داشته و ممکن است پس از چند ماه افتادگی به حالت اولیه بازگردد. جهت حفظ نتایج حاصل از بوتاکس هر چند ماه یک بار جهت تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنید‌.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

از آن جایی که سموم موجود در بوتاکس (کلستریدیوم بوتولینوم) ممکن است به جنین آسیب برساند تزریق بوتاکس برای خانم های باردار اصلا توصیه نمی شود‌. به طور کلی بهترین کاندیدا برای تزریق بوتاکس ابرو موارد زیر هستند:

• افراد سالم و فاقد بیماری های عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس (MG).
• افراد بالای ۱۸ سال
• وجود عضلات بسیار شل در صورت
• پوست های فاقد ورم و التهاب
• افراد دارای خطوط اخم متوسط تا شدید

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

به طور معمول ابرو ها ما توسط بخش پایینی عضله‌ ی پیشانی در جای خود نگه داشته می‌ شوند. عضله‌ ی پیشانی تنها عضله‌ ی موثر در بالا کشیدن ابرو ها می باشند. پایین کشیدن ابرو وظیفه‌ ی عضلات پایین آورنده‌ ی داخلی و یک عضله‌ ی دیگر در طرفین چشم ها است. بخشی از عضله‌ ی حلقو ی چشم که دور تا دور چشم را فرا گرفته است، انتهای خارجی ابرو را پایین می‌ کشد. این عضله همچنین کاربرد در ایجاد چین‌ های پنجه‌ کلاغی در طرفین چشم ها دارد.

در اکثر موارد، نحوه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار سریع است. در این حالت جراح معمولاً مواد مورد نظر را در عضلات مسئول کشیدن ابروها به سمت پایین تزریق می‌کند، زیرا این عضلات عامل اصلی ایجاد افتادگی ابرو یا ظاهر ورم کرده پلک‌ها هستند. با توجه به اینکه بوتاکس صورت می‌تواند ارسال سیگنال از سمت اعصاب به عضلات درمان شده را متوقف کند، عضلاتی که می‌توانند ابرو را بالا نگه دارند خواهند توانست وظیفه خود را بدون وجود نیروی مخالف از طرف عضلاتی که ابرو را به سمت پایین می‌ کشند، انجام دهند ولیفت پیشانی انجام می‌پذیرد.

علاوه بر این جراح می‌تواند تزریق بوتاکس را در عضلات عامل ایجاد چین و چروک و خطوط اخم یا دو خط عمودی بین ابروها تزریق کند و به این ترتیب خطوط، ترک‌ها و چین و چروک‌های ایجاد شده در این بخش را با کمترین عوارض بوتاکس درمان و صاف نماید.
معمولاً انجام این روش درمانی به حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد. عوارض بوتاکس بسیار ناچیز است، ناراحتی بیمار در طول این درمان در سطح حداقل است، زیرا تزریق با استفاده از سوزن‌ های بسیار کوچک انجام می‌شود. در ادامه مشاهده نتایج تزریق به چند روز تا یک هفته زمان نیاز دارد. با تقبل هزینه لیفت پیشانی هنگامی که این نتایج آشکار شد، معمولاً روش تزریق بوتاکس برای مدت سه تا چهار ماه دوام و ماندگاری خواهد داشت.

بعضی بیماران انتخاب‌های بهتری جهت استفاده از روش تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن ابرو در مقایسه با سایرین هستند. اگر ابروی شما به خاطر حرکت عضلات دچار افتادگی شده است، احتمالاً شما می‌توانید نتایج بهتری را با تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو در مقایسه با حالتی مشاهده کنید که مشکل افتادگی ابرو مربوط به از دست دادن بافت چربی در این ناحیه باشد. در بعضی موارد، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که از روش درمانی لیفت ابرو به همراه تقبل هزینه بوتاکس استفاده کند. در این حالت می‌تواند به بالا آوردن ابرو کمک کند، و تزریق بوتاکس بر کاهش و و خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی تمرکز دارد.

استفاده از بوتاکس برای لیفت ابروها و از بین بردن خط اخم دارای مزایای محدود در مقایسه با روش جراحی است. یکی از بزرگترین مزایای بالا کشیدن ابرو به این روش مربوط به عدم وجود دوره ریکاوری پس از درمان است.

با وجود این که پس از تزریق بوتاکس لازم است سر برای چند ساعت بالا نگه داشته شود، اما شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان به محل کار خود باز گردید و فعالیت‌های روزمره مورد نظر خود را انجام دهید. علاوه بر این روش تزریق بوتاکس معمولاً برای اکثر بیماران راحت و بدون درد است. اگر شما در این زمان احساس ناراحتی داشتید، می‌توانید با جراح خود درباره استفاده از مواد بی حسی موضعی برای کاهش ناراحتی صحبت نمایید. مشابه زمانی که از عمل جراحی برای لیفت ابرواستفاده می‌شود، شما می‌توانید برای نحوه انجام بالا بردن ابرو، تزریق بوتاکس را با سایر روش‌های درمانی ترکیب کنید.

در این حالت شما می‌توانید از در سایر نواحی صورت خود به منظور اصلاح خطوط و چین و چروک‌ های ایجاد شده استفاده کنید. علاوه بر این شما می‌توانید تزریق بوتاکس را قبل یا بعد از سایر انواع عمل جراحی انجام دهید. برای مثال، شما می‌توانید یک عمل جراحی لیفت و کشیدن پوست صورت برای اصلاح افتادگی در نواحی چانه وکشیدن پوست گردن خود انجام دهید و بطور همزمان از تزریق بوتاکس برای بهبود وضعیت ظاهری ناحیه ابرو بهره گیرید.

روش درمانی تزریق بوتاکس دارای معایب محدود می‌باشد. یکی از مهم‌ترین این معایب طول مدت ماندگاری و دوام نتایج درمان در مقابل قیمت بوتاکس است. در اکثر موارد، نتایج حاصل از تقبل قیمت تزریق بوتاکس برای چند ماه ماندگاری دارد. این موضوع به معنی این است که شما ممکن است به حداکثر 3 یا 4 بار تزریق بوتاکس در هر سال برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید. با وجودی که این نحوه انجام لیفت ابرو در مقایسه با جراحی ارزان‌تر است و به زمان کمتری نیاز دارد، در صورتی که شما نیاز به تکرار تزریق‌ها داشته باشید، هزینه تزریق بوتاکس شما هم از نظر مالی و هم زمانی به سرعت افزایش خواهد یافت.
صرف نظر از اینکه شما تصمیم گرفتید هزینه بالا کشیدن ابرو را با عمل جراحی یا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و اصلاح ناحیه پیشانی و جوان‌تر کردن آن تقبل کنید، لازم است که با یک پزشک متخصص که دارای تجربه مناسب در هر دو این روش‌های درمانی است و در مورد هزینه تزریق بوتاکس و جراحی و هزینه لیفت ابرو صحبت کنید. به این ترتیب پزشک متخصص با توجه به علت افتادگی پلک چشم می تواند بهترین روش برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد دهد.

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا