استان ها

پیش‌بینی ۷۴۷ شعبه اخذ رأی در قم

مجله ایرانی/قم مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم گفت: ۷۴۷ شعبه اخذ رأی در استان قم داریم. از این تعداد ۵۶۶ شعبه اخذ رأی در شهرستان قم، ۲۹ شعبه در خلجستان، ۲۹ شعبه در جعفریه و ۲۷ شعبه اخذ رأی در کهک جانمایی شده است.

حسن محبوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مجله ایرانی، با بیان اینکه هشت هیئت‌ اجرایی تشکیل شده است، گفت: پنج هیئت اجرایی در بخش‌ها و سه هیئت در شهرستان‌ کهک، جعفرآباد و قم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه تعداد شعب سیار اخذ رأی مشخص نشده است، اظهار کرد: بیشترین شعب سیار اخذ رأی مربوط به بخش‌هاست، اما در شهرستان‌ها ۹۰ درصد شعب ثابت هستند.

او ادامه داد: در کشور برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۲ درصد رشد مشارکت داشتیم و جزو استان‌های برتر در کشوریم و مشارکت ۴۹.۷ درصدی را شاهد بودیم. امیدواریم با حضور پرشور مردم بتوانیم به مشارکت بیش از ۶۰ درصد دست پیدا کنیم.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم بیان کرد: امسال ۵۵۰۰ نفر رأی اولی برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری داریم که از این تعداد ۲۸۰۰ نفر مرد و ۲۷۰۰ نفر زن هستند.

محبوبی گفت: کارگروه‌ها و کمیته‌های زیرمجموعه ستاد انتخابات استان فعال بودند و جلسات مستمر آن‌ها برگزار شده است و گزارش‌های خوبی دریافت کردیم.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم افزود: به لحاظ شرایط امنیتی و زیرساخت‌های انتخاباتی نیز آمادگی داریم که انتخابات خوبی را با مشارکت حداکثری برگزار کنیم.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا