اقتصادی

کارخانه آسفالت شرق تهران تا اخذ مجوز بهره‌برداری نمی‌شود/ احداث نیروگاه برق در محدوده بهشت زهرا

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: کارخانه تولید آسفالت شرق تهران تا اخذ تاییدیه محیط زیست بهره برداری نخواهد شد.

به گزارش مجله ایرانی، هلیا سادات حسینی در نشست خبری خود اظهار کرد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به عنوان پررنگ‌ترین اداره کل در حوزه مدیریت انرژی در مجموعه شهرداری است و این مجموعه تنها متولی انرژی در شهرداری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در موضوع انرژی چند هدف در مجموعه اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران پیگیری و دنبال می‌شود، افزود: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از اهداف ترسیم شده محسوب می‌شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تصریح کرد: توسعه نیروگاههای خورشیدی یکی از برنامه‌های اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران است که در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰، ۶۲ کیلووات انرژی، ۱۴۰۱، ۲۸۵ کیلووات انرژی و تا پایان سال ۸۰ کیلووات انرژی به ظرفیت نیروگاه‌ها اضافه خواهد شد.

سادات حسینی با بیان اینکه بنا داریم طی دو سال ۴۰۰ کیلووات انرژی به فضای برق تهران اضافه کنیم گفت: در بحث نیروگاه‌های خورشیدی سیاست ما پیگیری و دنبال کردن نیروگاه‌های بزرگ مقیاس است و این سیاست دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با احداث نیروگاه‌های در مقیاس بزرگ، سه نقطه در سال ۱۴۰۲ شناسایی شدند که عملیات اجرایی و احداث این نیروگاه‌ها در سال ۱۴۰۳ کلید خواهد خورد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: استفاده سایر انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر برنامه‌ها و اهداف اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران محسوب می‌شود که در همین ارتباط احداث توربین‌های آبی در دو نقطه از شهر تهران از جمله در منطقه ۱۵ در دستورکار قرار دارد.

سادات حسینی اضافه کرد: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران قرار دارد احداث نیروگاهی در محدوده بهشت زهراست که با احداث این نیروگاه حدود ۲ الی ۴ مگاوات به ظرفیت برق تهران افزوده خواهد شد.

وی گفت: موارد اشاره شده در سال ۱۴۰۲ سیاستگذاری شده است و انشاءالله در سال ۱۴۰۳ عملیات اجرایی آنها صورت می‌پذیرد.

ادامه دارد

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا