بین الملل

کشتار جدید صهیونیست‌ها در دیرالبلح/ ازسرگیری حملات به خان یونس

ارتش اشغالگر برای صد و بیست و دومین روز به کشتارهای یکی پس از دیگری در نوار غزه ادامه می‌دهد و ده‌ها هزار شهید و مجروح بر جای گذاشته‌است و تاکنون ۲۳۲۵ کشتار علیه غیرنظامیان در چهار ماه گذشته انجام داده و ۳۴ هزار و ۲۳۸ فلسطینی قربانی شده‌اند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۲۳۸ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شده و بقیه مفقود هستند.

به گزارش مجله ایرانی، در جدیدترین جنایت ارتکابی صهیونیست‌ها در غزه محاصره شده دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه مرتکب «کشتار هولناکی» شد و ۳۰ غیرنظامی را در دیرالبلح در منطقه‌ای که مدعی بود امن است به شهادت رساند.

در بیانیه این دفتر آمده‌است: ارتش اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ شهید را در منطقه دیرالبلح در حالی که مدعی بود منطقه امن است به شهادت رسانده و گویی از شهروندان خواسته‌ به این منطقه پناه ببرند تا دست به این اقدام بزند. این کشتار وحشتناک در چارچوب جنگ نسل کشی است که اشغالگران علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان در نوار غزه به راه انداخته‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: هواپیماهای جنگی ارتش اشغالگر طی بمباران مستقیم، منازل امن شهروندان را هدف قرار دادند و همچنین مسجدی را در همین منطقه بمباران کردند که منجر به افزایش این تعداد شهید شد.

دفتر رسانه‌ای دولتی «اشغالگران اسرائیل را مسؤول کامل این کشتار هولناک و ادامه جنایات علیه مردم فلسطین ما دانست».

این دفتر ادامه داد: ما همچنین جامعه بین‌الملل، دولت آمریکا و شخص بایدن را مسؤول ادامه این کشتارها و جنایات علیه قوانین بین‌الملل، علیه حقوق بین‌المللی بشردوستانه و علیه همه توافقات و معاهدات بین‌المللی می‌دانیم که به اشغالگران برای ارتکاب این کشتارها چراغ سبز نشان دادند و آنها نیز از توقف این جنگ وحشیانه در نوار غزه خودداری کردند.

دفتر رسانه‌ای دولت غزه از همه کشورهای آزاد جهان درخواست کرد که برای توقف جنگ نسل‌کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه، توقف خونریزی و کشتار و هدف قرار دادن غیرنظامیان، کودکان و زنان فورا وارد عمل شوند.

این کشتار وحشتناک در حالی است که خبرنگار الجزیره گفت: حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مرکز، غرب و جنوب شهر خان یونس، در جنوب نوار غزه، دوباره آغاز شد.

قایق‌های نظامی اشغالگران همچنین گلوله‌هایی را به سمت دریای غزه شلیک کردند.

در حال تکمیل

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا