فرهنگ و هنر

گزارشی از یادمان هویزه؛ هم مقتل و هم مزار شهدا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام مهدی دیانی رزمنده مدافع حرم، مسؤول فرهنگی تیپ زینبیون و راوی دفاع مقدس و جبهه مقاومت در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین در یادمان شهدای هویزه گفت: یادمان شهدای هویزه یک مزار بین‌المللی است. این یادمان، هم مقتل شهیدان است هم مزار آن‌هاست، به همین‌دلیل یک‌فضای صمیمی دارد.

وی افزود: زیبایی‌های زیاد معنوی و هنری این یادمان بچه‌ها را سردرگم می‌کند. بچه‌ها گم می‌شوند، نمی‌دانند کجا هستند. بعد یکی یکی خود را پیدا می‌کنند و با شهدا انس می‌گیرند. انسی که با قبور شهدا می‌گیرند، آن‌ها را به خلوت خودشان می‌برد. کسانی که دنبال خلوت می‌گردند، مکان امن و آرام و زیبایی را برای راز و نیاز با خدا پیدا می‌کنند.

مسؤول فرهنگی تیپ زینبیون در ادامه سخنان خود گفت: مزار شهدا هویزه مجموعه‌ای از فضایل است. انس با قرآن، مقاومت، استقامت، پرتلاش بودن، ذهن فعال داشتن، به روز بودن و برای خدا کار کردن در آن وجود دارد. هر کسی می‌آید توشه خود را برمی‌دارد. آثاری از شهید علم‌الهدی را که در در و دیوار یادمان شهدای هویزه می بیند توشه خود را بر می‌دارد.

این رزمنده مدافع حرم ادامه داد: همه دوست دارند مشهور بشوند، یکی درس می‌خواند مشهور بشود. دیگری برای شهرت به دنبال درس خواندن، هنرمند و ورزشکار شدن می‌رود. اما آن کسی را که خدا معرفی کند، پیش هیچ کس مجهول نمی‌ماند! مشهورترین آدمِ عالم کسی است که خداوند او را معرفی کند. حسین علم‌الهدی را خدا معرفی می‌کند، چون شهدا کاری برای دین و انسانیت کردند که خدا این کار را بالاترین کار عالم می‌داند.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات فرهنگ و هنر

با قلمم، شما را در جادوگری و زیبایی کلمات می‌آموزم.
دکمه بازگشت به بالا