عمومیمجله کسب و کار

آیا راست دست ها باید دستبند را دست راست ببندند؟ افسانه ها و حقایق

دستبند را به کدام دست باید بست؟

دستبند ها جزو متنوع ترین زیورآلات در زمینه در طراحی هستند. دستبند های طلا ، دستبند های سنگی، دستبند های چرمی و … که هرکدام در شرابط و جایگاه مخصوصی استفاده می شوند و جلوه ای خاص به دست و استایل ما می بخشند. حتی استفاده از چند دستبند در کنار هم اگر اصول آن رعایت شود و یا دستبند در کنار ساعت نیز زیبایی منحصر به فردی دارد. اما سوالی که ممکن است پیش آید این است که دستبند دست راست یا چپ باید بست؟

دستبند را به دست راست ببندیم یا چپ؟

هر چیزی که در طول روز ما از آن استفاده می کنیم مثل یک امضای شخصی عمل کرده و مردم ما را با آن می شناسند. همچنین قطعا همه ما بر حسب علاقه تمامی موارد مربوط به استایل خود را انتخاب می کنیم. این مسئله باعث می شود که مردم با توجه به همین موارد کوچک متوجه روحیات ما شوند. و حتی بتوانند با تشخیص سلیقه شخص اقدام به خرید هدیه کنند. پس نباید هیچ کدام از بخش های به کار رفته در تیپ و استایل را دست کم گرفت.

نکته ای که باید به آن توجه داشت استفاده متوازن از زیورآلات است. ما نمی توانیم هر آن چه که در منزل داریم را به خود بیاویزیم. ما از طلا و جواهرات برای زیباتر شدن و به چشم آمدن استفاده می کنیم اما این کار باعث می شود نه تنها هیچ کدام از جواهرات ما به چشم نیاید، بلکه ظاهر خودمان نیز زیبا نباشد. پس بهتر است از اصول و قوانینی خاص پیروی کنیم.

دستبند را به کدام دست باید بست؟

  • در درجه اول به این مسئله توجه کنید که نباید یک دست شما خالی و دست دیگر پر از دستبند باشد. اگر ساعت را در دست چپ می اندازید بهتر است دستبند در دست راست باشد یا برعکس.
  • اگر تمایل به استفاده ساعت در کنار دستبند دارید بهتر است از یک دستبند کاملا ظریف و متناسب با ساعت خود استفاده کنید. این تناسب شامل طرح، رنگ، مدل و … می شود که همه آن ها را باید در نظر گرفت.
  • اگر قصد دارید همزمان از ساعت و دستبند در هر دو دست استفاده کنید بهتر است عرض هر دو شبیه به یکدیگر باشد. این کار باعث بیشتر شدن زیبایی بصری می شود.
  • اگر ساعت شما لوکس و گرانقیمت است به دو دلیل بهتر است در کنار آن از دستبند استفاده نشود. اول اینکه ممکن است دستبند خط و خشی روی ساعت بیندازد. دلیل دوم این است که ساعت شما باید کاملا به چشم بیاید و هیچ زیور دیگری آن را تحت الشعاع قرار ندهد.
  • اگر دستبندی دارید که دوست دارید با نشان دادن آن نطر دیگران را جلب کنید بهتر است به تنهایی در یک دست بسته شود.

بستن دستبند به دست راست

در طب سنتی و طب سوزنی هر نقطه از بدن دارای حواس گوناگونی هستند و اگر روی آن ها به درستی اقداماتی صورت گیرد می توان دردهای مربوط به همان قسمت را تسکین داد و یا حتی درمان کرد.

در دست چپ و محل اتصال تاندون و کانال حرکتی مچ دست، نقطه ای وجود دارد که در طب سوزنی معتقد هستند اگر در این ناحیه دستبندی هر چقدر ظریف بسته شود احتمال آسیب به تاندون ها در نتیجه بی حسی انگشتان و دست چپ می شود به همین دلیل توصیه شده است که دستبند به دست چپ بسته نشود.

در زمان قدیم گذشتگان ما بر این باور بودند که برای مردان بهتر است زیورآلات در دست چپ و برای زنان در دست راست باشد.

اگر دوست دارید نکات ست کردن دستبند را بدانید به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

بستن دستبند به دست چپ

در داستان های مذهبی آمده است که افرادی که گناهکار هستند نامه عمل خود را با دست چپ می گیرند. به همین دلیل دستبند های پارچه ای که مفهوم خوش شانسی دارند را توصیه می شود به دست چپ بست تا انرژی های منفی را از بدن دور کند و با خود خوشی به همراه آورد.

ست کردن دستبـند با ساعت مچی

اگر میخواهید ساعت مچی خود را با دستبند ست کنید یا به طور همزمان از ساعت و دستبـنـد در یک دست استفاده کنید،توجه داشته باشید که بهتر از است از یک دستبند ظریف و باریک در کنار ساعت استفاده کنید و به تناسب مدل و رنگ و سایز دستبند با ساعت توجه کنید. دستبنـدهای تنیسی یا مهره ای و زنجیری گزینهٔ مناسبی برای استفاده در کنار ساعت هستند.البته دستبند کارتیر نیز در کنار ساعت ست زیبایی میشود.

معمولاً طبق یک قانون نانوشته جهانی ساعت را در دست چپ میبندند. پس اگر میخواهید دستبنـدتان با ساعت ست باشد باید هر دو را در مچ دست چپ ببندید،البته برخی افراد نیز ساعت را به دست راست میبندند.

ولی بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که اگر در یک دست ساعت میبندید بهتر است دستبنـد را در دست دیگر ببندید،یک دست شما پر باشد و دست دیگر کاملاً خالی خیلی زیبا به نظر نمیرسد.

اگر دستبنـد یا ساعتی دارید که دوست دارید با نشان دادن آنها نظر دیگران را جلب کنید بهتر است هر کدام از آنها را به تنهایی در یک مچ دست ببندید.

دستبنـد در کنار ساعت لوکس

اگر ساعت لوکس و گران قیمتی دارید به هیچ عنوان در کنار آن از دستبنـد استفاده نکنید زیرا این کار باعث خراش برداشتن ساعت میشود و همچنین از زیبایی و جلوه ساعت شما نیز کم میکند.بهتر است دستبنـد را در کنار ساعت بند چرمی و یا ساعت های قیمت پایین تر استفاده کنید.

با توجه به تمام مطالبی که گفته شد توصیه ما این است که دستبند را به دست اصلی خود که با آن راحت تر هستید ببندید، اگر چپ دست هستید به دست چپ و اگر راست دست هستید به دست راست خود ببندید. اگر ساعت خود را به دست اصلی می بندید میتوانید دستبند را به به دست دیگرتان ببندید.

کلام پایانی

همانطور که اشاره کردیم،الویت بستن دستبند به دست راست و یا چپ نهایت به سلیقه شخصی شما و سبک استایل و هدف شما از پوشیدن دستبند مربوط میشود.اگر میخواهید دستبـندتان دیده شود بهتر است آن را در کنار ساعت نبندید.

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد اگر قوانین و توصیه های طب سوزنی و سنتی برایتان اهمیت دارد بهتر است دستبنـدتان را به دست چپ نبندید ولی اگر دنبال خوش شانسی هستید بهتر است دستـبند را به دست چپ ببندید.دلایل هر کدام از این اعتقادها هم در بالا برایتان بیان کردیم.

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا