اجتماعمجله کسب و کار

ویزای اقامت 10 ساله امارات برای استعدادهای ویژه

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات (Golden Visa)، یک ویزای اقامتی 5 یا 10 ساله است که برای افراد با شرایط خاص صادر می‌گردد. این ویزا به 5 گروه زیر تعلق می‌گیرد:

این دسته افراد با دریافت ویزا امکان اقامت بلندمدت در امارات را به دست آورده و می‌توانند پدر، مادر یا افراد تحت تکفل خود را نیز به همراه داشته باشند. فرد دریافت‌کننده ویزا، با توجه به مدت اعتبار ویزای طلایی خود می‌تواند به مدت 5 یا 10 سال در کشور امارات اقامت داشته باشد  و پس از آن، ویزای خود را تمدید نماید. ویزا در صورتی تمدید می‌گردد که فرد در طول اقامت خود تمامی ضوابط و قوانین کشور امارات را رعایت کرده باشد. ویزای طلایی امارات به دو دسته ویزای طلایی 10 ساله و ویزای طلایی 5 ساله تقسیم می‌شود.

ثبت نام ویزای طلایی امارات | ویزای طلایی امارات برای برنامه نویسان | ویزای طلایی امارات برای پرستاران

دریافت ویزای طلایی 10 ساله

مهاجرت به امارات: همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ویزای طلایی امارات برای سرمایه‌گذاران و افراد با استعدادهای خاص، صادر می‌شود. دریافت این ویزا شرایطی دارد که برای هر گروه به صورت زیر می‌باشد:

سرمایه‌گذاران عمومی: سرمایه‌گذارانی که قصد دریافت ویزای 10 ساله را دارند باید:

در صورتی که سرمایه‌گذار تمامی این شرایط را داشته باشد، می‌تواند دارایی خود را به صورت سپرده یا راه‌اندازی یک تجارت، وارد امارات کند. در صورتی که فرد قصد راه‌اندازی تجارت را داشته باشد می‌تواند با افراد دیگر شریک شود که در آن صورت هریک از شرکا نیز باید 10 میلیون درهم سرمایه داشته باشند. ویزای 10 ساله طلایی برای اقامت فرد متقاضی و تمامی افراد تحت تکفل او اعتبار دارد. علاوه بر این، در صورتی که سرمایه‌گذار، مدیر اجرایی یا مشاور به همراه داشته باشد، می‌توانید ویزای 10 ساله را برای آن‌ها نیز دریافت نماید.

افراد با استعدادهای خاص: این افراد شامل مخترعین، متخصصین، محققین، دانشمندان و پزشکان می‌باشند. مخترعین، محققین و دانشمندان برای دریافت ویزا باید حق ثبت اختراع یا مقاله منتشر شده داشته باشند و مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه دهند. متخصصان می‌توانند با یک قرارداد کاری معتبر، ویزای طلایی 10 ساله را دریافت کنند. دقت داشته باشید که نقش فرد موردنظر باید به طور دقیق در قرارداد مشخص شده باشد.  این افراد می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته و برای آن‌ها ویزای طلایی دریافت نماید.

 دریافت ویزای طلایی 5  ساله 

ویزای طلایی با اعتبار 5 ساله نیز تنها برای افراد خاصی صادر می‌گردد. این افراد باید شرایطی را دارا باشند که عبارت است از:

سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات: شرایط سرمایه‌گذاران املاک در امارات نیز مانند سرمایه‌گذاران عمومی است، با این تفاوت که میزان سرمایه این افراد حداقل 5 میلیون درهم است. سرمایه‌گذاران املاک می‌توانند برای افراد تحت تکفل، مشاوران و مدیران اجرایی خود ویزای 5 ساله دریافت کرده و آن‌ها را به امارات بیاورند.

کارآفرینان: کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری در امارات را دارند نیز می‌توانند ویزای طلایی 5 ساله این کشور را دریافت کنند. این افراد باید حداقل 500 هزار درهم داشته باشند و گواهینامه‌های اعتباربخشی را نیز از دولت دریافت کرده باشند. شرایط لازم برای صدور ویزای طلایی 5 ساله برای کارآفرینان عبارت است از:

برای این دسته از افراد در ابتدا ویزای چندبار ورود شش‌ماهه‌ی امارات صادر می‌شود. فرد متقاضی با داشتن این ویزا می‌تواند به امارات رفت‌وآمد کند و شرایط راه‌اندازی پروژه‌ی تجاری یا سرمایه‎‌گذاری را مورد بررسی قرار دهد و پس از نهایی شدن کار، برای دریافت ویزای 5 ساله اقدام کند.  ویزای 5 ساله کارآفرینی برای تمامی افراد تحت تکفل متقاضی و سه مدیر اجرایی صادر می‌شود. علاوه بر این، فرد می‌تواند ویزای خود را به ویزای سرمایه‌گذاری نیز ارتقا دهد.

دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه: دانش‌جویان و دانش‌آموزانی که با معدل بالا از دبیرستان و دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشند، در این دسته قرار می‌گیرند. این افراد می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی 5 ساله اقدام نموده و خانواده خود را نیز به همراه ببرند.

 مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

درخواست ویزای طلایی امارات را می‌توانید از طریق وب‌سایت goldenvisa ارسال کنید. برای شروع، ابتدا وارد آدرس business.goldenvisa.ae  شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار به یک آدرس ایمیل نیاز دارید و باید یک رمز عبور را نیز برای خود انتخاب کنید. پس از ثبت، کد تایید به آدرس شما فرستاده شده و حساب کاربری ایجاد خواهد شد. در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 هزینه ویزای طلایی امارات

هزینه ویزای طلایی امارات بسته به نوع آن، متفاوت می‌باشد:

در این مقاله به معرفی ویزای طلایی امارات پرداخته و اطلاعاتی در مورد ویزای بلندمدت  5 ساله و 10 ساله این کشور در اختیارتان قرار دادیم. امارات متحده عربی همیشه به دنبال جذب گردشگر بیشتر، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، متخصصین و … بوده و برای انجام این کار نیز ایده‌های جذاب و قابل‌توجهی را ارائه نموده است. ویزای طلایی از جمله جدیدترین اقدامات این دولت می‌باشد که به صورت طولانی‌مدت صادر شده و امکان تمدید و اقامت دائم را نیز برای دارنده ویزا فراهم می‌آورد. اگر در یکی از دسته‌های معرفی شده در بالا قرار دارید و دوست دارید امارات را برای اقامت خود انتخاب نمایید، می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی این کشور اقدام کنید

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا