عمومیمجله کسب و کار

چه نکاتی را باید در خرید کوادکوپتر در نظر بگیریم؟

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید ) :

راهنمای کامل خرید کوادکوپتر حرفه ای

در مقاله راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای قصد داریم تا با یک آموزش کامل شما را در تهیه هرچه بهتر یک کوادکوپتر حرفه ای راهنمایی نماییم . پس تا آخر این مقاله با ما باشید  …

کوادکوپتر ها یکی از مهم ترین دسته بندی های رایج و پرطرفدار مولتی روتور ها می باشند که در طراحی آن ها از چهار عدد موتور بهره گرفته شده است . کوادکوپتر ها از پرواز بسیار دقیق و استیبلی بهره مند هستند لذا طرفداران پرواز بی شک این گزینه را انتخاب می کنند . به کمک ریموت کنترل می توانید پهباد را تا برد رادیویی مجاز از خود دور کنید .

اگر کوادکوپتر ها به دوربین مجهز باشند در کنار پرواز می توانید عکس و فیلم هوایی نیز ذخیره کنید که اصطلاحا به این کار هلی شات گفته می شود . در طراحی ها از چهار عدد موتور و چهار عدد ملخ بهره گرفته می شود و از طریق ارتباط بین رادیوکنترل و دستگاه می توانید آن را به پرواز در آورید . امروزه از کوادکوپتر ها برای مصارف متعددی از جمله ساخت مستند ، ساخت تیزر ، ویدئوکلیپ ، پایش ، حراست و نگهبانی و … استفاده می شود . امروزه برند های مختلفی در زمینه طراحی و تولید انواع و اقسام کوادکوپتر فعالیت دارند و شرکت های متعددی جهت فروش و ارائه این محصولات تاسیس شده اند .

طبقه بندی کوادکوپتر ها

کوادکوپتر ها را از جنبه های مختلف می توان به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی کرد . یکی از مهم ترین تقسیم بندی های این محصولات پروازی بر اساس سایز و ابعاد است . کوادکوپتر ها بر اساس ابعاد و سایز به سه گروه مختلف طبقه بندی می شوند . دسته اول مدل هایی هستند که دارای ابعاد کوچکی به اندازه ی کف دستتان می باشند . به این گروه نانوکوادکوپتر می گویند . به عنوان مثال مدل سایما x12s یک نانوکوادکوپتر است . دسته ی بعدی مدل هایی هستند که ابعادشان از نانوکوادکوپتر کمی بزرگتر و حداکثر تا سایز 20×20 سانتی متر می باشند . مینی کوادکوپتر ها برای پرواز در محیط های داخلی و برای بازی بسیار مناسبند . بی شک این مدل ها می توانند دارای دوربین نیز باشند . x13 یک مینی کوادکوپتر از کمپانی سایما محسوب می شود . دسته بندی نهایی کوادکوپتر هایی با ابعاد استاندارد و از 30×30 سانتی متر به بالا هستند . این مدل ها برای پرواز در محیط های غیرمسقف طراحی شده اند و بی شک می توانند دوربین های باکیفیتی را نیز با خود حمل کنند . بسیاری از کاربران به دنبال این ابعاد و سایز استاندارد هستند و در خریدشان بی شک یک کوادکوپتر را انتخاب می کنند . به عنوان مثال x8hw یک کوادکوپتر با ابعاد استاندارد برای پرواز در محیط های باز از کمپانی سایما است .

دسته بندی دیگری که می تواند مدل های مختلفی از کوادکوپتر ها را در خود جای دارد دسته بندی کوادکوپتر ها بر اساس دارا بودن دوربین است . در اینجا با دو گروه مجزا مواجهیم . دسته اول کوادکوپتر هایی که فاقد دوربین هستند و می توانند برای شما فقط جنبه پروازی داشته باشند . دسته دوم کوادکوپتر هایی هستند که دارای دوربین می باشند و در کنار پرواز لذت بخش می توانند برای شما عکاسی و فیلم برداری هوایی را نیز رقم بزنند . بی شک امروزه از محبوبیت بیشتری برخوردار است و مخاطبان و علاقه مندان می خواهند در کنار پرواز عکاسی و فیلم برداری هوایی را نیز داشته باشند .
البته دوربین های سوار بر کوادکوپتر ها نیز بر دو نوع است . نوع اول دوربین هایی هستند که فاقد ارسال تصویر لحظه ای می باشند و فقط خروجی کار شما بر روی رم موجود بر روی آن ها ذخیره می شود و پس از اتمام پرواز باید به کمک رم ریدر خروجی را مشاهده کنید و نوع دوم دوربین های FPV هستند . این دوربین ها دارای قابلیت ارسال تصویر لحظه ای می باشند و بر اساس WIFI تصاویر را به صورت زنده بر روی تلفن همراه و یا مانیتو مخابره می کنند . در این حالت شما می توانید بر روی سوژه ی مدنظرتان بیشتر تمرکز کنید و هرگونه خطا و یا اشتباهی را در لحظه تصحیح کنید .

دسته بندی دیگری که کوادکوپتر ها را به مدل های مختلف تقسیم بندی می کند و از اهمیت بالایی برخوردار است تقسیم بندی کوادکوپتر ها و مدل های پروازی به سه گروه کوادکوپتر های تفریحی سرگرمی ( هابی ) ، کوادکوپتر های نیمه حرفه ای و کوادکوپتر های حرفه ای است .

کوادکوپتر هابی

کوادکوپتر هابی و یا اسباب بازی به مدل هایی اطلاق می شود که دارای خصایص و ویژگی های چندان تخصصی و فنی نیستند . این مدل ها بیشتر برای بازی و تفریح و سرگرمی مورد استفاده قرار میگیرند . البته امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی کوادکوپتر های هابی نیز به ویژگی های مجهز شده اند که پرواز را برای کاربران بسیار آسان کرده است . به عنوان مثال قابلیت حفظ ارتفاع خودکار و یا اتوتیکاف و لندینگ در کوادکوپتر های نسل جدید وجود دارد . در این حالت کوادکوپتر با اکتفا بر قطب نمای موجود در خودش سعی در حفظ و ثبات ارتفاع می کند و کاربر با خیالی آسوده زمام را به دست می گیرد . همچنین در تیکاف و لندینگ خودکار کاربر با فشردن یک دکمه از روی رادیوکنترل کاری می کند تا دستگاه از روی زمین بلند شود و پس از اتمام پرواز نیز با فشردن همان دکمه پرنده را بر روی زمین می نشاند . این مدل ها معمولا دارای رنج قیمتی مناسبی هستند و می توانند برای هدیه دادن نیز انتخاب هیجان انگیزی باشند . مثلا کوادکوپتر x15w سایما یک کوادکوپتر هابی است .

کوادکوپتر نیمه حرفه ای

دسته ی دوم در طبقه بندی مدل های پروازی کوادکوپتر های نیمه حرفه ای هستند . این مدل ها دارای خصایصی از گروه اول یعنی کوادکوپتر های هابی و خصایصی از گروه سوم یعنی کوادکوپتر های حرفه ای هستند . رنج قیمتی این مدل ها معمولا در سطح متوسطی است و برای شروع یک کار حرفه ای می توانند انتخاب مناسبی باشند . cx-20 از کمپانی چرسون یک کوادکوپتر نیمه حرفه ای است . هلی شات های نیمه حرفه ای بی شک به ویژگی هایی از جملهgps، قابلیت بازگشت به خانه ، دوربین با کیفیتfpv، گیمبال دو و یا سه محوره ، مدت زمان پروازی طولانی و … مجهز هستند . با این مدل ها نیز می توان پروازی بسیار باکیفیت را تجربه کرد . اما اگر به دنبال اجرای پروژه های تخصصی و حرفه ای هستید بهتر است به گروه بعدی رجوع کنید .

دسته ی سوم یعنی کوادکوپتر های حرفه ای معمولا دارای رنج قیمتی بالایی هستند و تمامی خصایص و ویژگی های آن ها از طراحی ظاهری ، مغز پردازنده ، ویژگی ها و آپشن های پروازی تخصصی هستند . بهترین و اولین برند طراحی و تولید کوادکوپتر های حرفه ای در دنیا برند DJI می باشد . در دهه های اخیر حضور بسیار پرقدرت و پر رنگ این برند در بازار جهانی همه را شگفت زده کرده است .

به کوادکوپتر های حرفه ای اصطلاحا نیز گفته می شود . هلی شات های تخصصی DJI دارای ویژگی هایی است که حتی افراد مبتدی و تازه کار نیز می توانند با آن ها پرواز کنند . پرواز با یک مدل پروازی حرفه ای همانند رانندگی با یک اتومبیل اتومات بسیار هوشمند است .

اگر شما به مهارت و خلاقیت در پرواز و عکاسی برسید بی شک می توانید خروجی های بسیار خیره کننده تری را ثبت و ضبط کنید . از معروف ترین کوادکوپتر های حرفه ای این روزها می توان به مویک 2 پرو ، مویک ایر ، اسپارک ، فانتوم 4 پرو و اینسپایر 2 اشاره کرد . DJI هر چند وقت یکبار یک مدل جدیدی را عرضه می کند که همه تصور می کنند که اینجا دیگر آخر کار است اما شش ماه بعد با رونمایی از مدلی دیگر تعجب همگان را بر می انگیزد .پیشرفت در کوادکوپتر های حرفه ای به قدری است که امروزه شاهد پرواز بالغ بر 30 دقیقه ای کوادکوپتر ها هستیم . مدل هایی که می توان آن ها را تا کیلومتر ها دور کرد و کیفیت دوربین آن ها برای عکاسی و فیلم برداری هوایی 4K هست . همچنین اگر عمدا هم بخواهید دستگاه را به جایی بکوبید به یمن وجود سنسور های عدم برخورد با موانع نمی توانید .

بی شک استفاده از یک کوادکوپتر حرفه ای برای مصارفی حرفه ای مورد نیاز است . امروزه بسیاری از سازمان ها ، شرکت ها و یا اشخاص برای اجرای پروژه های مختلف به هلی شات های تخصصی نیاز پیدا می کنند . شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چرا از کوادکوپتر های حرفه ای باید استفاده کرد ؟ بی شک پروژه های تخصصی برای به سرانجام رسیدن به تایم پروازی بالا ، کیفیت دوربین خوب ، ارتفاع قابل قبول و … نیاز دارند و این ویژگی ها در مدل های پروازی تخصصی قابل اجراست .

راهنمای انتخاب کوادکوپتر حرفه ای قبل از خرید

قبل از خرید هلی شات مینی ۳ پرو  باید به دو فاکتور بسیار مهم دقت کنید . فاکتور اول این است که هدف و نیاز شما از خرید یک هلی شات چیست و فاکتور دوم مشخص کردن دقیق بودجتان برای این خرید است . در بازار ایران کوادکوپتر ها دارای رنج قیمتی بسیار گسترده ای هستند و باید با علم بر آن دو موضوع نسبت به خرید قدم بردارید . بی شک هر کارشناس فروشی برای ارائه یک مشاوره صادقانه از شما دو سوال می پرسد . 1. نیاز شما چیست ؟ 2. بودجتان چقدر است ؟ به قدری تنوع در این زمینه بالاست که قبل از انتخاب و خرید حتما و باید این دو رکن واضح مشخص شود . پس از آن می توان متناسب با نیاز و بودجه مدل های پیش رو را بررسی کرد و یکی از آن ها را برگزید .

  • قیمت کوادکوپتر ها در ایران

رنج قیمتی خرید کوادکوپتر در ایران بسیار گسترده است اما به صورت کلی می توان تخمین زد معمولا تا رنج قیمت 1 الی 1.5 میلیون تومان کوادکوپتر ها تفریحی سرگرمی از رنج 2 تا 5 میلیون کوادکوپتر ها نیمه حرفه ای و از رنج 8 میلیون به بالا کوادکوپتر ها حرفه ای هستند . پس بی شک در هر رنج قیمتی و متناسب با هر نیازی می توان یک هلی شات برگزید و استفاده مورد را را آن برد .

چگونه یک کوادکوپتر حرفه ای را انتخاب کنیم ؟

بی شک در وهله ی اول بررسی و آنالیز ویژگی های فنی مدل پروازی بسیار حائز اهمیت است . مدل های پروازی تخصصی دارای ویژگی های بسیار فنی و تخصصی هستند . به عنوان مثال مدت زمان طولانی و 30 دقیقه ای یک پهپاد حرفه ای کمک می کند تا شما بتوانید خروجی مدنظرتان شامل عکس و فیلم را براحتی از سوژه مدنظر ذخیره کنید . اگر هدف شما ساخت چند صحنه هوایی برای یک فیلم تلویزیونی است دوربین 4K موجود بر روی کوادکوپتر کمک می کند تا تصاویر مد نظر را ثبت و ضبط کنید و در لا به لای فیلمتان از آن بهره برده و مخاطب را هیجان زده کنید .
از مهم ترین خصایص و ویژگی های پهپاد های تخصصی می توان به این موارد اشاره کرد :

  • مدت زمان پرواز بالای 15 دقیقه
  • مجهز به سیستم مسیر یابی خودکار توسط GPS
  • مجهز به سیستم اتوپایلوت یا خلبان خودکار
  • مجهز به دوربین حرفه ای با رزولیشن بالا
  • مجهز به استابیلایزر یا گیمبال جهت ثبت تصاویر با کیفیت
  • موتورهای با کیفیت
  • برد بالای 500 متر
  • کیفیت و متریال بدنه بالا با کیفیت عالی

راهنمای جامع خرید کوادکوپتر حرفه ای

بی شک در نگاه اول برند سازنده کوادکوپتر حرفه ای نظر شما را به سمت خود جلب می کند . میزان فروش و تبلیغات آن ، محبوبیت در بازار ، رضایت سایر مشتریان ، کامنت های منفی و یا مثبت از مشاوره ، فروش و ارائه خدمات پس از فروش از آن برند کمک می کند تا ذهنیت شما نسبت به آن کمپانی شکل بگیرد . به عنوان مثال شرکت جهان آرسی پس از سال ها فعالیت مثبت و فروش محصولات باکیفیت امروز اذعان می کند بهترین و باکیفیت ترین برند ساخت و تولید هلی شات های تخصصی در سطح جهان DJI می باشد . این کمپانی در چین واقع شده است اما کیفیت محصولات آن بینظیر است .

بی شک یکی از مهم ترین آیتم ها شکل ظاهری کوادکوپتر های تخصصی است . مدل های مختلفی از کوادکوپتر های تخصصی وجود دارند که از نظر شکل ظاهری کاملا با هم متفاوتند . به عنوان مثال سری فانتوم ها با سری مویک ها به طور کل متفاوت است . مویک ها نسل های جدیدتری هستند و بازوهای آن ها برای حمل و نقل جمع می شود و فضای بسیار کمی را اشغال می کند .

دوربین یک قسمت بسیار مهمی است و میزان کیفیت آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . بی شک 99% کاربران یک کوادکوپتر حرفه ای را به دلیل دوربین با کیفیت آن برای ضبط و ثبت عکس و فیلم با کیفیت برمی گزینند . دوربین های موجود بر روی DRONE های DJI دارای کیفیت های بالایی هستند . مثلا کیفیت دوربین اسپارک 12 مگاپیکسل FULL HD ، کیفیت دوربین مویک ایر 12 مگاپیکسل 4K و کیفیت دوربین مویک 2 پرو 20 مگاپیکسل 4K است . گیمبال قطعه ای است دوربین بر روی آن سوار است و تمامی خطاها و لرزش های پرواز را خنثی می کند تا خروجی نهایی کاملا صاف و بدون لرزش باشد . دوربین های DJI بر روی گیمبال های دو و یا سه محوره سوار هستند .

مداومت پروازی در هلی شات ها از اهمیت بالایی برخوردار است . چرا که مدل های هابی و یا نیمه حرفه ای بین 4 الی 15 دقیقه می توانند پرواز کنند . اما مدل های تخصصی می توانند بالغ بر 30 دقیقه پرواز کنند و این فوق العاده است . بی شک در این حالت با تهیه باتری یدک نیز می توانید مدت زمان پروازیتان را افزایش دهید . به عنوان مثال باتری مویک 2 پرو 31 دقیقه مداومت پروازی دارد و در عرض 1 ساعت شارژ می شود . زمان پرواز در هلی شات ( عکاسی و فیلم برداری هوایی ) بسیار مهم است .

خرید پهپاد بزرگ | خرید کواد کوپتر حرفه ای دست دوم | خرید کوادکوپتر خراب

بی شک امروزه کوادکوپتر های تخصصی با ابعاد و سایز بزرگ دیگر محبوب نیستند . چرا که حمل و نقل آن ها و هدایت آن ها در پرواز سخت تر است . DJI به این موضوع پی برده و به همین دلیل اسپارک و سری مویک ها را طراحی و تولید کرده است .

  • سنسور های عدم برخورد با موانع 

در مدل های پروازی هابی و نیمه حرفه ای به دلیل عدم وجود هوشمندی های پروازی امکان سقوط و یا برخورد با موانع حتی سهوا وجود دارد . کارشناسان در طراحی مدل های تخصصی سنسور های عدم برخورد با موانع قرار داده اند که پهپاد می تواند مانع را ببیند و با آن برخورد نکند . در واقع اگر شما عمدا هم بخواهید هلی شات را به جایی بکوبید نمی توانید?

یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب یک کوادکوپتر تخصصی GPS است . این قابلیت به گونه ای است که به محض قرار گیری هلی شات در یک محیط باز با ماهواره های موجود در فضا ارتباط برقرار می کند . همین امر کمک می کند تا پروازی بسیار استیبل و دقیق داشته باشید . GPS کمک می کند تا موقعیت مکانی دستگاهتان را بر روی نقشه ببینید و هیچ وقت آن را گم نکنید .

قابلیت بازگشت به خانه هوشمند به قابلیتی گفته می شود که در آن با فشردن یک دکمه از روی رادیوکنترل هر وقت که نخواستید و یا نتوانستید می توانید کوادکوپتر را به نقطه ی اولیه ی تیکافش بازگردانید . این ویژگی بسیار محبوب کاربران تازه کار و مبتدی است چرا که آن ها ترس در هدایت و کنترل و بازگردانی دارند . با اتکا بر این ویژگی می توانید در هر موقعیتی کوادکوپتر را به نقطه ی اولیه برگردانید .

مدل های تخصصی به ویژگی ها و مود های هوشمندی مجهزند که می توانند خروجی تصویر شما را بسیار خلاقانه تر کنند . به عنوان مثال در هلی شات های DJI قابلیتی وجود دارد که کوادکوپتر می تواند با سرعت مشخصی به سمت سوژه حرکت کند و شما عکس و فیلم زیبایی را ثبت کنید . همچنین با انتخاب سوژه ای می توانید کاری کنید تا پهپاد با شعاع مشخصی از سوژه به صورت دایره ای به دور آن بچرخد و شما عکس و فیلم زیبایی را بگیرید . البته بدون این مود ها و قابلیت های هوشمند نیز می توان کارهای خلاقانه کرد اما وجود و حضور آن ها کار شما را بسیار آسان تر کرده است .

همانطور که کوادکوپتر های حرفه ای و ویژگی های بارز آن ها را مورد بررسی قرار دادیم می توان نتیجه گرفت که از این مدل ها می توان برای مصارف تخصصی و حرفه ای استفاده کرد . شما کاربران گرامی می توانید جهت اخذ مشاوره و  خرید مویک ۳ حرفه ای با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید . بی شک تمامی تلاش همکاران ما بر این است تا بهترین و تخصصی هلی شات های روز دنیا را متناسب با نیاز و بودجتان به شما پیشنهاد کنند . در ارائه و فروش مدل های تخصصی آموزش و ارائه خدمات پس از فروش جامع و کامل شامل بحث تعمیرات و تامین قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

کوادکوپتر های حرفه ای برای استفاده مستلزم نصب و استفاده از نرم افزار مخصوص به خودشان هستند . در واقع تمامی پرواز و مود های هوشمند از طریق نرم افزار در دسترس شما قرار میگیرد . همچنین این مدل ها برای بار اول به رجیستر ، فعال سازی ، آپدیت و کالیبراسیون نیاز دارند که بی شک 90% از کاربران از این مراحل و نحوه اجرا آن بی خبرند . از این روی پروسه ی راه اندازی و آموزش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می شود . شرکت جهان آرسی در کنار فروش می تواند آموزش های بسیار جامع و تخصصی را به صورت حرفه ای و نیمه حرفه ای برای شما کاربران گرامی برگزار کند که به صورت تئوری و عملی بر نحوه ی عملکرد پرواز مسلط شوید و با کمی تمرین و ممارست به یک خلبان بسیار زبده مولتی روتور های بدون سرنشین تبدیل شوید .

در استفاده از هلی شات های تخصصی خدمات پس از فروش شامل بحث تعمیرات و تامین قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .  قیمت مویک ایر ۲ اس  این محصولات نسبتا بالاست . اگر در اثر بی احتیاطی و یا اشتباه دستگاه شما آسیبی ببیند و یا به قطعه ای نیاز پیدا کند بی شک خدمات پس از فروش جامعی شامل بحث تعمیرات و تامین قطعات باید وجود داشته باشد که دستگاه شما را پشتیبانی کند . مجموعه جهان آرسی همانطور که در زمینه فروش قدرتمند عمل می کند در زمینه ارائه خدمات پس از فروش نیز قدرتمند تر عمل می کند . کارشناسان فنی دستگاه شما را کاملا بررسی می کنند و با تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب هلی شات شما را همانند روز اول می کنند . همین امر باعث می شود تا دستگاه شما بلااستفاده باقی نماند .

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا