عمومیمجله کسب و کار

خرید نهال گردو پیوندی

چرا باید نهال گردو کاشت؟

خرید نهال گردو ، اگر شرایط رشد آب و هوایی و حرفه ای داشته باشید ، ممکن است یکی از سودآورترین نهال ها در بین انواع نهال برای باغداران و کشاورزان باشد. اگر مدتی است که قصد کاشت نهال گردو را دارید ، اگر شرایط آب و هوایی و حرفه ای برای پرورش آنها را دارید ، این ممکن است یکی از ده سودآورترین و ایمن ترین مراحل رنگ آمیزی باغ و کشاورزی و رایحه برای شما باشد. اگر مدتی است که قصد کاشت محصول از جمله میوه و سبزیجات را دارید ، اما نمی دانید کدام یک می تواند سود بیشتری ، هزینه کمتر ، تنوع بیشتر محصولات … انتخاب گردو مناسب و مناسب نهال گردو می تواند به شما کمک کند. به مقصد

مورد تجاری کاشت نهال گردو و پرورش گردو نهالستان آلفا نهال آنقدر منطقی است که در نهایت می توانید طلای محبوب بنام گردو را با هزینه اولیه که تقریباً برابر با هزینه احداث باغ برای هر محصول دیگر است ، تهیه کنید. که هم در داخل و هم در خارج از کشور تقاضای زیادی دارد. در مورد قیمت ، کافی است به قیمت هر کیلو گردو که در بازار می بینید توجه کنید.

یک درخت گردو پس از رویش می تواند برای سال های آینده محصولی شگفت انگیز به شما بدهد که هر ساله به دلیل رشد روزافزون درخت رشد می کند. این بدان معنی است که نیازی به سرمایه گذاری سالانه در تجدید بذر و محصولات نیست. انتخاب نهال به ذائقه شما ، آگاهی از سلیقه غالب در بازار هدف ، آب و هوا و خاک و همچنین پیش بینی اقتصادی شما برای فروش انواع آجیل بستگی دارد. انتخاب مرجعی که در آن نهال گردو خریداری می کنید شاید مهمتر از انتخاب نهال گردو باشد.آلفا نهال ، با ارائه بیش از ۲۵ نوع نهال گردو با کیفیت بالا و برتر ، می تواند شما را به کاشت ، ذخیره و جمع آوری دلار نزدیکتر کند. چرا دلار؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید.

انواع نهال گردو | بهترین نهال گردو | خرید نهال گردو

بهترین نهال گردو:

بهترین نهال گردو مطمئناً شما را به بهترین برداشت گردو نزدیک می کند. همانطور که گفته شد ، انتخاب بهترین نهال گردو از بین انواع نهال گردو کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. اما چیزی که به چیزی بستگی ندارد این است که شما می توانید بهترین نهال را در هر شرایطی خریداری کنید. نهال گردوی پیوندی از اشکال و گونه های مختلف ، بسته به شرایط آب و هوایی شما توسط گروهآلفا نهال پرورش داده می شوند.

اگر به فکر خودکفایی در کاشت و جمع آوری گردو هستید و تجربه ای در این زمینه ندارید ، احتمالاً اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند این است که نهال گردو را از کجا بخرید. در واقع خرید نهال گردو شروع رسمی کار شما در صنعت گردو است. این بدان معنی است که هدف خود را جدی بگیرید.

تعجب آور نیست که آلفا نهال را به عنوان راهنمای معتبر خرید نهال گردو به شما پیشنهاد می دهیم. زیرا وی سالهاست که به طور حرفه ای در این زمینه کار می کند.آلفا نهال چنان معتبر است که خرید هر نوع نهال گردو از آن ضمانت و ضمانت بازگشت دارد. آلفا نهال با داشتن تنوع نهال گردو بی نظیر ، به راحتی می تواند نیازهای هر گروه پرورش دهنده و مشتری را برآورده کند.

تاریخچه فروش نهال گردو:

فروش نهال گردو هم برای فروشنده و هم برای خریدار یک بازی برد است!

هر دو طرف از ایمان خود در تجارت این میوه الهی و حریص بهره مند خواهند شد. به طور معمول قیمت متوسطی که هنگام فروش انواع نهال گردو در بازارهای مختلف مشاهده می کنید ، از نرخ ۲۰ تا ۱۲۰ هزار تومان فراتر نمی رود. با این وجود می توانید قیمت نهال گردو با شرایط خاص و ویژگی های منحصر به فردی را که در نظر دارید نیز مشاهده کنید.

این بار ،آلفا نهال با هیبت فروشنده بی چون و چرای نهال گردو ، بیش از هر زمان دیگری قدرتمندتر است. فروش نهال با قیمت های مختلف می تواند نیاز شما را در تهیه و خرید نهال گردو برآورده کند.

نکاتی جهت خرید نهال گردو:

کارشناسان آلفا نهال آماده ارائه و پاسخگویی به انواع سوالات و ابهامات در مورد نحوه خرید اینترنتی نهال گردو هستند. نکته مثبت در مورد خرید نهال گردو بصورت آنلاین این است که علاوه بر تضمین کیفیت ، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه حمل و نقل نیز می شود.

آیا از احداث باغ گردو چیزی میدانید؟

فاکتورهای زیادی برای احداث باغ گردو باید در نظر گرفته شود. شرایط آب و هوایی اولین عاملی است که باید هنگام کاشت نهال مورد توجه قرار گیرد. به خصوص نهال هایی که در آب و هوای مناسب و مطلوب مشتری رشد نمی کنند.

اصولاً هرچه آب و هوای نهال گردو مرطوب و معتدل باشد ، نتیجه بهتری برای باغبان دارد. به عنوان مثال ، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی جهرم و شیراز برای کاشت گردو کاملاً نامناسب است. زیرا برگهای گردو در آب و هوای گرم می سوزند و در دمای بالا نمی توانند مقاومت کنند.

خاک معیار دیگری است که باید هنگام ساخت باغ گردو مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، خاک ماسه ای رسی بهترین نوع خاک برای پرورش نهال گردو است. برخلاف خاک های سنگین رسی ، که نهال های گردو خفه می شوند و نفس کافی برای رشد ندارند.

با توجه به شیب زمین ، بسیار مهم است که بدانید هرچه شیب جنوبی بیشتر باشد ، سرعت رشد سریع تر است. در حالی که خطر یخ زدگی درختان در دامنه های جنوبی افزایش می یابد ، این روش خوبی برای افرادی است که می خواهند باران را سریعتر بگیرند.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت آب است. آب خون همه موجودات زنده است ؛ می تواند رشد کند و رشد کند. برای هر هکتار باغ گردو ، حداقل ۹۰۰۰ متر مکعب آب در سال برای دستیابی به عملکرد مطلوب مورد نیاز است.

ریشه درخت گردو به اندازه تاج آن روی زمین رشد می کند. به همین دلیل باید در نظر داشت که هنگام کاشت نهال گردو حتما به مواد خاک توجه داشته باشید تا سیمان و نفوذناپذیر نباشد.

قیمت نهال گردو بر چه اساسی تعیین می گردد؟

با نگاه کلی به لیست قیمت نهال گردو متوجه خواهید شد که بازار یک دست می باشد. حال اگر نهالستانی قیمت نا متعارف ارزان و یا گران تری را ارائه داده است، باید علت واقعی را جویا شوید. بسیار پیش می آید که رقم دیگری را به جای رقم مورد نظر به شما به فروش می رسانند. این جا است که ضمانت واقعی بازگشت کالا دارای اهمیت ویژه ای می شود.

قیمت درخت گردو کهنسال، بسته به اینکه پایه ی آن نهال چه بوده است، پیوندی می باشد یا بذری، چه مقدار از سن خود را گذارنیده است، داخلی می باشد یا از ارقام وارداتی می باشد و.. جزو مهم ترین فاکتور های تعیین کننده ی قیمت نهال گردو خواهد بود. همچنین شما می توانید در آلفا نهال از مزایای خرید اینترنتی نهال گردو که به صورت مستقیم و بدون واسطه به شما خواهد رسید بهره مند شوید. چند مورد مهم و اساسی بر روی قیمت گذاری نهال گردو موثر است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مرکز خریداری نهال،
 • تضمین سلامت و باردهی نهال،
 • ارائه ضمانت نامه کتبی،
 • سن نهال،
 • زمان خرید نهال و مهم تر از همه نوع و نژاد نهال در قیمت گذاری نهال گردو موثر است.

در قیمت نهال دوساله گردو خارجی می توانند تعیین کننده می باشند. همچنین در برخی از و سایت ها ممکن ها قیمت درخت گردو 10 ساله، را مشاهده نمایید که عملا این امکان غیر ممکن است زیرا درختان گردو قابل حمل و فروش نمی باشند. گردو درختی بزرگ و گسترده‌است؛ و بیشتر از هر درخت دیگر به نور نیاز دارد. گردو در سن بلوغ میوه می‌دهد؛ و در قسمت‌هایی از درخت که نور بیشتری می‌تابد از باردهی بهتری برخوردار است؛ و در قسمت‌های داخلی که نور به آن نمی‌تابد گردوها ریز و کوچک می‌شوند.

خرید نهال گردو گزینه ی مناسبی می باشد یا پرورش بذر گردو:

این مطلب را می توان زاویه های مختلف بررسی کرد. اما اگر بخواهیم کوتاه و سر راست به این مطلب پاسخ دهیم، قطعا راه سریعتر و به صرفه تر، خرید نهال گردو است. زیرا شما می توانید در مدت زمان کمتر و با دردسر های کمتر به درآمد برسید. کشاورزان و نهال کاران، از یک تا سه سال، به روی پرورش بذرهای گردو وقت می گذارند تا تبدیل به نهال گردویی سالم گردد. شما با پرداخت هزینه ای معقول، می توانید زمان و زحمات زیادی را صرفه جویی نمایید.

چگونه نهال گردوی مناسب منطقه ی جغرافیایی خود خریداری کنیم:

در سایت آلفا نهال مطالب مفیدی در انتخاب نهال گردو متناسب با هر منطقه جغرافیایی آورده شده است. این مطالب به صورت تخصصی زوایای پرورش و نگهداری نهال گردو مناسب جغرافیای تمام 31 استان کشور ایران را بررسی کرده است. با مراجعه به این مطالب می توانید از درختان گردوی مناسب با جغرافیای منطقه خود اطلاعات دقیقی را کسب کنید و سپس اقدام به خریداری نهال گردو مورد نظر، بر اساس خصوصیات بیان شده کنید. اما به طور کل می توان نهال های گردو را به سه دسته ی اصلی تقسیم نمود:

 • نهال گردو معتدل
 • نهال گردو سردسیری (مقاوم به سرما)
 • نهال گردو گرمسیری (مقاوم به گرما)

تقسیم بندی می شوند. هر کشاورز می بایست با توجه به آب و هوای منطقه ی کشاورزی خود نسبت به پرورش نهال های گردو اقدام نماید. برای مثال در مناطقی که سرما بهاره دارد، توصیه می شود از ارقام دیرگل همانند: گردو فرنور یا چندلر استفاده گردد.

نهال گردوی سردسیری چه ویژگی هایی دارد؟

مهمترین خصوصیات نهال گردو سردسیری شامل: مقاومت در برابر سرما و دمای پایین و کاشت ارتفاع بسیار زیاد از سطح دریا است. معمولا درختان گردویی که در مناطقی با ارتفاع بیش از 1400 متر از سطح در یا کشت می شوند را نهال گردو سردسیری می گویند. در این مناطق مقاومت در برابر سرمای بهاره، بسیار مهم و ضروری می باشد.

نهال گردو گرمسیری چه ویژگی هایی دارد؟

نهال های گردوی گرمسیری، 2 ویژگی مشخص دارند. اول اینکه در برابر گرمای بسیار زیاد و تابستان های طولانی مقاوم اند. دوم اینکه در برابر کم آبی و خشکی بسیار مقاوم می باشند. در اصطلاح کشاورزی به این گونه از درختان، گزرو مورفی بالا گفته می شود.

نهال گردو زود بارده به چه نهال هایی می گویند:

همانطور که از اسم آن مشخص است، درخت گردو زود بارده به نهال هایی گفته می شود که محصول آنها زودتر از سایر درختان گردو سبز می شوندو آماده برداشت می شود. این درختان به نهال گردو زود بارده مشهور اند.

ویژگی دیگر این گونه از درختان گردو زود گل بودن آنها نیز است. این درختان معمولا در مناطق معتدل کشت می شوند و زودتر از سایر درختان گردو شروع به گل دهی و تولید محصول می کنند. هرچند ارقام دیرگل هم می باشند که جزو گروه ارقام زودبازده محسوب می گردند.

نهال گردو دیر بارده شامل چه ارقام نهالی می باشد:

درختان گردو دیر بارده معمولا درختان گردو هستند که نسبت به سایر درختان دیرتر گل داده و تولید محصول خود را آغاز می کنند. این گونه از درختان معمولا در مناطق سردسیر و با ارتفاع زیاد کشت می شوند.از جمله درختان گردو دیر بارده می توان به درختانی مثل: درخت گردو لارا، گردو فرانکت، گردو دماوند و…  اشاره کرد. البته موضوع دیرگل و دیربارده دو امری متفاوت می باشد.

بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت:

انواع مختلفی وجود دارد که از نظر زمان‌گلدهی، نحوه نگهداری، قدرت رشد، زمان برداشت محصول، وزن میوه و عمر اقتصادی ویژگی‌های مربوط به خود را دارند. در حال حاظر بیش از 25 نوع نهال با اسامی: ژنوتیپ رویال تیپ‌های 7، 8، 9، 21 و… گردو چندلر، خوشه‌ای، پیوندی تو سرخ، شیلی،کانادایی، پدرو، بیلچک، خوشه‌ای اسرائیلی، پکان امریکایی، پیوندی فرانکت، پیوندی لارا، تویسرکان، دماوند، سنجو، ساندلند، هارتلی، کاما، یالووا، وینا، ضیاآباد و… در شرکت آلفا نهال موجود می‌باشد که هنگام خرید، می توانید از عمده قیمت نهال میوه آگاه شوید و نهال‌های مناسب منطقه خود را می‌توانید و سفارش دهید.

هرس درخت گردو:

هرس باردهی و هرس فرم دهی برای نهال گردو لازم و ضروری می‌باشد. توجه داشته باشید هرس بعد از 2 سالگی انجام می‌شود. با هرس فرم دهی از آشفتگی نهال و اضافه بودن بیش از حد شاخ و برگ جلوگیری می‌شود. هرس باردهی باعث می‌شود شاخه‌های فرسوده از بین برود و شاخه‌‌های جوان رشد کند و بهتر محصول دهی داشته باشد. برای انجام هرس بهتر است ان را به یک فرد متخصص بسپارید چون در غیز این صورت به درخت خسارت جبران ناپذیری وارد می‌کنید.

کوددهی به باغات گردو:

قبلا از اقدام به احداث باغ گردو بهتر است انالیز خاک از سه عمق مختلف انجام بگیرد.انجام انالیز برای اشنایی با کمبود های خاک ضروری است مهمترین مسئله برای خاک گردو phمناسب در عمق های 1 تا1.5 متری خاک می باشد که مناسب ترین ph مابین7 تا7.5 می باشداگر این اعداد افزایش یابد می توان با اضافه کردن گوگرد این مسئله را کنترل کرد.البته شما می توانیدبرای هر گودال یک قاشق غذا خوری گوگرد با 3 تا5 کیلوگرم کود دامی در انتهای چاله بریزید و سپس روی این کود لایه 10 سانتی خاک معمولی اضافه کنید تا ریشه مستقیم سال اول با کود تماس نداشته باشد دقت داشته باشید برای کاهش 1 درجه phخاک 70تا80 کیلوگرم کود گوگرد برای یک هکتار ضروری می باشد.

علاوه برا این مطالب گردو درختی پرنیاز می باشد و حتما باید کمبودهای خاک با توجه به انالیز خاک جبران بشود تا درخت گردو بهترین عملکرد را داشته باشد

سمپاشی درخت گردو:

سمپاشی درخت گردو برای حفظ کیفیت میوه و میزان تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.قبل از سمپاشی باید به انواع بیماری ها اشنا باشید از جمله معروف ترین بیماری های درختان گردو می توان به انواع قارچ ها اشاره کرد(سم کارساز:کاربندازیم و بنومیل)،بیماری کرم سیب(سم گوزاتینون یا امولسیون)،بیماری کنه(سم کارساز:پروپارژیت)بیماری شته(سم کارساز:استامی پراید)

مزایای کاشت درخت گردو:

 • نحوه انبار داری و ذخیره سازی نهال گردو بسیار سهل می‌باشد. و حتی کم هزینه‌تر از سایر میوه‌ها می‌باشد به مدت یکسان با رعایت شرایط مناسب می‌توان انبارداری کرد.
 • برداشت گردو به روش مکانیکی بسیار اسان و باعث صرفه جویی در زمان می‌شود.
 • در سال‌های اتی صادرات مغز و خود گردو بسیار اسان شده است.
 • روغن گرد در صنعت آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر با مدیران شرکت‌های تولید این محصولات مذاکره و قرار داد ببندید از فروش روغن گردو حتی بیشتر از خود گردو می‌توانید سود داشته باشید.

آبیاری نهال گردو:

مانند هر نهال دیگر آبیاری نهال گردو نیز به شرایط خاص ابیاری احتیاج دارد. در صورت عدم رعایت نکات آبیاری گردو نهال‌های گردو به کل از بین می‌روند.برای اینکه نهال گردو را ابیاری کنیم باید به این عوامل توجه کنیم( نوع خاک، اب و هوا، نوع نهال گردو، بارش سالانه، رطوبت هوا، گرمای هوا، فاصله کاشت نهال، ریشه نهال، نور کافی، سن نهال گردو، سردسیر وحتی گرمسیری بودن منطقه، همه این عوامل مهم و تاثیر گذار است.

در حالت عادی در سال اول کشت نهال گردو هر نهال حدود 50 تا 70 لیتر در هر هفته آب نیاز دارد ولی در مناطق گرمسیر این میزان آبیاری کافی نمی‌باشد و باید در هر 5 روز آبیاری شوند.

روش ابیاری درخت گردو:

انتخاب نمودن روش ابیاری از بین روش های رایج(ابیاری غرقابی، جوی،پشته،بارانی و قطره ای) به عوامل گوناگونی از جمله منبع اب،جنس خاک،پیشرفت تکنولوژی و میزان هزینه بستگی دارد اما از نظر کارشناسان گردو، بهترین روش برای ابیاری روش قطره ای می باشد.

ابیاری نهال های تازه کاشته شده در سال های اول بسیار حائز اهمیت می باشدنهال های جوان در سال های اول کاشت حتما باید مرتب ابیاری شود،به خصوص این ابیاری در خرداد ماه تا شهریور بر انداره میوه و رشد درخت تاثیر بسزایی دارد.باید دقت کنید درختان گردو در پاییز ابیاری نشود زیرا موجب سرمازدگی درختان در زمستان می شود.

گرده افشان گردو:

ازجمله ارقام گرده افشان می‌توان به ارقام روند، فرانکت، فرنت اشاره کرد. برخی ارقام مثل‌ژنوتیپ هستند که خود گرده افشان می‌باشند و توانایی محصول دهی به تنهایی را دارند ولی برخی دیگر برای گرده افشانی به رقم دوم نیاز دارند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا