دانش و سلامتمجله کسب و کار

از کجا بفهمیم انگشتر در نجف اصل است؟

 معرفی سنگ در نجف + قیمت انگشتر در نجف

یکی از توصیه شده‌ترین گوهرها در اسلام انگشتر نقره جدید در نجف  است. دُر به معنای مروارید (منظور  پاکی و سفیدی این سنگ) و نوع نجفی به معنی “مروارید نجف” می باشد که در زبان فارسی نیز به این نمونه از کوارتزهای شفاف دُر کوهی گفته میشود. سنگ در نجف چیست؟ نگین در نجف در انگشتر مردانه گران قیمت با رنگ‌ های متفاوتی یافت شده و  با نام‌ های مختلفی همچون سنگ دور نجف نیز شناخته می ‌شود. سنگ دور نجف سنگی صاف و شفاف که مثل شیشه است و از خانواده ی سنگ‌ های کوارتز می‌ باشد. یکی از گونه های سنگ دور نجف، عقیق می باشد که برای عموم مردم شناخته شده است و به رنگ‌های کهربائی، زرد، سفید، جگری، جگری مایل به سیاه و سبز مشاهده می شود

نمونه ای از کوارتز های شفاف می باشد.دٌر نجف یکی از افراد خانواده بزرگ کوارتز ها می باشد که با رنگ های گوناگون و عنوان های متفاوتی نام گذاری می شونددٌر نجف از نظر مذهبی از ارزش بالایی برخوردار است که به دو رنگ شیشه ای و یا شیشه ای مایل به قرمز پیدا می شودالبته باید بگوییم نوع دوم این گوهر در قسمت وادی اسلام نجف پیدا می شود که به آن دٌر حسینی می گویند. یک نمونه دیگر از دٌر نجف دارای خط های سیهای می باشد که به شکل مو بوده و به آن دٌر مقدار اطلاق می شود.البته باید گفت این سنگ در مناطق کمی پیدا شده که در بین مردم و سرزمین های خیلی دور کمتر شناخته شده است.

انگشتر در نجف اصل | خواص انگشتر در نجف زنانه | خواص انگشتر در نجف مردانه

خواص دٌر نجف

این سنگ خاصیت سرد و خشکی دارد وداینده و تحلیل برنده می باشد، اگر از سنگ دٌر در آب استفاده کنیدو آب را بنوشید سنگ مثانه را خرد می کند و برای ادرار و پستان و زیاد شدن شیر بسار مفید است.در گذشته ابن سینا با دٌر نجف که به شکل منشور بوده است شاقولی ساخته بود و امروزه به نام شاقول ابن سینا شناخته می شود که بیش از 400 کاربرد دارد که یکی از آن ها انجام سی تی اسکن و ام آر آی امروزی می باشد.در دوران قدیم که مردم دسترسی به برق نداشتند برای تشخیص بیماری ها از دٌر نجف استفاده می کردند.

خواص دٌر نجف برای بدن

  • از دٌر نجف برای درمان بیماری های شنوایی استفاده می شود.
  • استفاده از دٌر نجف باعث تحریک جریان خون می شود.
  • استفاده از دٌر نجف باعث بالا رفتن سوی چشم می شود.
  • خاصیت دیگر استفاده از دٌر نجف تأثیر مثبت آن بر روی ریه می باشد.
  • استفاده از دٌر نجف برای سردرد های میگرنی مناسب است.
  • برای درمان خونریزی های شدید می توانید از دٌر نجف استفاده کنید.
  • اگر دچار افسردگی هستید می توانید برای درمان خود از دٌر نجف استفاده کنید.
  • استفاده از این سنگ برای قدرت تمرکز و ذهن بسیار مناسب است.

تشخیص اصل بودن دٌر نجف

باید بگوییم دٌر نجف خیلی شبیه به شیشه کوارتز و یا روتیل کوارتز یا همان دٌر مویی می باشد و اغلب ازمناطق مختلف و حتی مون استون می باشد.یکی دیگر از روش های شناخت دٌر نجف اصل از تقلبی قیمت آن است، موارد دیگر مثل تراش به شکل دامله، پولیشو کاروینگ که باعث می شود در بازار جهانی قیمتی بین 30 تا 20 دلار داشته باشد. زمانی که این گوهر سنگ دررکاب نقره قرار می گیرد 200 تا 100 دلار ارزش دارد.در اصل باید بگوییم هیچ راه و روش درستی برای تشخیص دٌر نجف اصل از بدل و شناختمنطقه استخراج آن با چشم مسلح وجود ندارد.

دًر کوهی در نجف و خواص بی نظیر آن

دًر کوهی به نمونه های شفاف و بی رنگ کوارتز گفته می شود که به وسیله کوهنوردان در یونان قدیمکشف شده بوده است.اما در ابتدا تصور می شد که این سنگ از جنس یخ بوده است که آب نمی شود.امروزه دًر کوهی با نام کریستا کوارتز هم شناخته می شود. معمولاً تراش این سنگ به شکل کروی و یا صفحه دار است که نمونه آن به دلیل پاک بودن و بختیو رنگ طبیعی گاهی با الماس به اشتباه گرفته می شود.البته دًر کوهی با رنگ های مختلفی مثل آبی، دودی، صورتی، سفید شیری و سرخ هم دیده می شود.خوب است بدانید که به نوع صورتی آن رز کوارتز می گویند و به نام سنگ عشق شناخته می شود.

دًر نجف از نظر ماورایی

دًر نجف به دلیل داشتن رنگ سفید و شفافش کلیه چاکراهای بدن را تحت تأثیر قرار می دهد.این سنگ اغلب در اهداف درمانگری و افزایش سطح هوشیاری و باز کردن چاکراهای بدن و دستیابیبه خاطرات نامحسوس استفاده می شود.

معادن استخراج دًر نجف

امکان دارد برای شما این سوال پیش بیاید که محل دقیق استخراج این سنگ در کجا می باشد، باید بگوییمکه محل استخراج این سنگ خیلی محدود است و همان طور که از نام این سنگ مشخص است در شهر نجفدر کشور عراق و در حوالی قبرستان وادی السلام می توان این سنگ را پیدا کرد.قبرستان وادی السلام یکی از بزرگ ترین قبرستان های جهان است که حضرت نوح و حضرت علی و حضرت هودو حضرت آدم در این قبرستان دفن شده اند.

نحوه شارژ دًر نجف

برای تخلیه و شارژ دًر نجف می توانید آن را در آب جاری بگذارید و آن را در معرض نور خورشید بگذاریدتا دوباره انرژی به دست بیاورد.

دًر نجف در احادیث

در کتاب های اسلامی به نقل از روایات و آیات درباره دًر نجف به نقل از امام صادق آمده استاما درباره مضرات دًر نجف چیزی گفته نشده است.سنگ دًر در شهر نجف اشرف عراق ظاهر شده است، به درستی که هر کس آن را به دست کندبه هر نظر کردنی به آن پروردگار عالم زیارتی با حجی یا عمره ای در نامه او می نویسدکه ثواب آن برابر صالحین و پیغمبران می باشد.در بعضی از روایات آمده است که استفاده از این سنگ می تواند باعث دور شدن انرژی های منفی و غلبه بر دشمنان و ایجاد آرامش و همچنین باعث بالا رفتن انرژی های معنوی می شود.

دًر نجف را از کجا می توان تهیه کرد؟

از آنجایی که متقاضیان این سنگ گران بها زیاد هستند و منابع آن محدود می باشداین امر باعث شده است سنگ های تقلبی زیادی در بازار به فروش برسند که ازجنس شیشه تا کوارتز شفاف می باشند و اغلب در شهر های خراسان و کرمان کوارتزهایی که شفاف هستندتراشیده می شوند و به دًر نجف معروف هستندو به زائران و خریداران با قیمت های گزافی به فروش می رسند. این در حالی است که در بعضی مواقع فروشندگان برای تعیین محل استخراج این سنگ ها تردید دارند. برای اینکه بتوانید یک سنگ دًر نجف با کیفیت تهیه کنید، بهتر است به بازار محلی در نجف به نام السوق الکبیر مراجعه کنید تا بتوانید دًر نجف اصل را خریداری کنید.

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا