اجتماعمجله کسب و کار

روش بازکردن لوله فاضلاب اشپزخانه

باز کردن لوله فاضلاب با 4 روش خانگی ? + فیلم آموزشی

احتمالا برای شما هم این سوال زیاد پیش آمده که: چگونه چاه گرفته را باز کنیم؟ برای باز کردن لوله آشپزخانه چکار باید کرد؟ با چه موادی لوله فاضلاب را باز کنیم؟ و… . باز کردن لوله فاضلاب در منزل باعث می شود تا در اکثر مواقع، از صرف هزینه های سنگین جلوگیری شود. بسیاری از انواع گرفتگی در لوله های فاضلاب را می توان با به کارگیری روش های ساده در منزل مثل بازكردن لوله فاضلاب با فنر دستی، سرکه و… برطرف کرد. در ادامه چند روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه، سینک، توالت و… را معرفی کرده ایم و نکات مربوطه را آموزش داده ایم.

دستگاه لوله بازکنی | قیمت لوله بازکنی | لوله بازکنی تهران

چگونه لوله فاضلاب را باز کنیم؟ (پیشنهاد لوله بازکن شهر ری به شما)

امروزه با پیشرفت و در اختیار داشتن بسیاری از امکانات به راحتی می توان گرفتگی های سطحی را در منزل با کمترین هزینه رفع کرد. بهترین روش بازکردن لوله فاضلاب استفاده از روش های خانگی می باشد که معمولا همه ما مواد درست کردن آن را در منزل موجود داریم. از ساده ترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش باز کردن لوله فاضلاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازکردن لوله فاضلاب با محلول اسیدی
  • باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین
  • باز کردن فاضلاب با لوله بازکن دستی
  • استفاده از فنر دستی
  • در صورت لزوم تماس با تکنسین لوله باز کن فوری خانگی

همانطور که ذکر شد با این روش ها می توانید گرفتگی های سطحی لوله و چاه فاضلاب خود را رفع کنید. اما چنانچه با تکرار چندین باره این روش ها نتوانستید گرفتگی را برطرف کنید حتما از متخصصین لوله بازکنی پاسداران کمک بگیرید.

1_ آیا بهترین روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه و… اسید لوله بازکن است؟

یکی از روش های کاربردی خانگی در باز کردن لوله فاضلاب استفاده از محلول لوله بازکنی می باشد. محلول های لوله بازکن بر اساس نوع و کاربردی که دارند متفاوت هستند و باید طبق دستور العملی که بر روی آن ها نوشته شده، مورد استفاده قرار بگیرند. این اسیدها نوعی لوله باز کن فوری خانگی محسوب می شوند، اما در استفاده از آن باید دقت کافی را به خرج داد، زیرا استفاده زیاد از آن ممکن است منجر به سوراخ شدن لوله فاضلاب شود.

2_ ارزان ترین و بهترین راه برای باز شدن لوله فاضلاب، جوش شیرین است

بهترین روش برای بازکردن لوله فاضلاب استفاده از لوله بازکن قوی خانگی هم می باشد که ترکیبی از جوش شیرین و سرکه است. شما می توانید مقاله مربوط به لوله بازکنی با سرکه را از اینجا بخوانید و روش های مختلف لوله بازکنی با سرکه را به خوبی فراگیرید. البته در برخی گرفتگی ها هم بعد از استفاده از لوله بازکن قوی خانگی یا بازاری می توان از روش باز كردن لوله فاضلاب با فنر استفاده کرد تا بهتر نتیجه دهد.

3_ روش خانگی باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه با لوله بازکن دستی

لوله بازکن دستی یا همان تلمبه که در اکثر منازل یافت می شود، ساده ترین و در دسترس ترین راه بازکردن لوله فاضلاب می باشد. این روش برای برای رفع گرفتگی های سطحی و ضعیف کاربردی می باشد. نحوه استفاده از آن بدین صورت است که باید مقداری آب روی سینک بریزید تا چسبندگی برای لوله بازکن ایجاد شود. سپس بخش پلاستیکی لوله بازکن را روی دهانه لوله قرار دهید بطوریکه راه خروج هوا وجود نداشته باشد.

حال دسته لوله بازکنی را به پایین فشار دهید تا مکش ایجاد شود و همین کار را چند بار تکرار کنید. مکش تلمبه باعث می شود تا موادی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شدند، جابجا شده و راه آب باز شود. بعد از باز کردن لوله فاضلاب بهتر است مقداری آب داخل لوله بریزید تا مواد اضافی را با خود به درون چاه ببرد. همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از روش تلمبه دستی از لوله بازکن قوی خانگی و یا هیچ لوله بازکن دیگر استفاده نکنید.

4_ راههاي باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه و… با فنر دستی بهتر است یا لوله بازکنی پاسداران؟

در صورتی که با هیچ کدام از روش ها بالا، گرفتگی برطرف نشد، می توانید از روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر برای باز کردن لوله فاضلاب منزل خود استفاده کنید. فنر لوله بازکنی در دو نوع دستی و پیشرفته وجود دارد. روش بازکردن لوله فاضلاب با فنر دستی بدین صورت است که سر فنر را به آرامی درون چاه حرکت می دهید تا به مانع برسد، سپس شروع به چرخاندن آن می نمایید.

سرفنر خاصیت ارتجاعی داشته و با حرکت چرخشی خود درون چاه باعث می شود تا موادی که باعث گرفتگی لوله شده اند به دور آن پیچیده شوند و در نهایت با در آوردن فنر روش بازکردن لوله فاضلاب با فنر را تکمیل کنید. در صورتی که نتوانستید این کار را به تنهایی انجام دهید، می توانید از خدمات لوله بازکنی پاسداران و یا دیگر مناطق تهران استفاده کنید.

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم؟

پیشگیری از گرفتگی لوله ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا شما را بی نیاز از آموزش های باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از ابزارهای آن می نماید. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های سینک باید مراقب باشید که در زمان شستشوی ظروف، مواد اضافی داخل چاه وارد نشوند، این کار با استفاده از توری در ورودی سینک ظرفشویی قابل انجام است. باری پیشگیری از گرفتگی چاه توالت نیز می توانید از چاه بست استفاده کنید تا اجسام خارجی به داخل آن سقوط نکنند ودیگر نیاز نداشته باشید از روش بازکردن لوله فاضلاب با فنر یا روش های دیگر استفاده کنید.

شما می توانید با مطالعه علت های گرفتگی لوله فاضلاب از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنید.به این صورت که با دانستن علت گرفتگی لوله فاضلاب از به وجود آمدن آن علت ها پیشگیری می کنید.

بیان چند نکته در مورد روش بازکردن لوله فاضلاب

    درست است روش های خانگی مثل روش بازکردن لوله فاضلاب با فنر یا استفاده از محلول لوله بازکن قوی خانگی و یا هر روش دیگر آموزش لوله بازکنی مناسب است، ولی اگر گرفتگی شدید باشد معمولا با استفاده از روش خانگی باز نمیشود و باید از تکنسین های لوله بازکنی استفاده کنید.

    برای باز کردن لوله در منزل روشهای دیگر مثل استفاده از نوشابه و … هم وجود دارد ولی باید بدانید که ما دراینجا به روشهای اصولی اشاره کردیم و به شما هم توصیه می کنیم که از روشهای غیر اصولی برای بازکردن لوله های منزل استفاده نکنید چرا که موجب می شود به خودتان یا به تاسیسات منزلتان آسیب برسانید که هزینه بیشتری را برایتان در بر دارد.

سوالات پر تکرار درباره روش خانگی باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه و…

✨ قوی ترین محلول لوله بازکنی برای بازکردن لوله فاضلاب در منزل چه محلولیست؟

✔ محلول های لوله بازکن شیمیایی بر اساس نوع و کاربردی که دارند متفاوت هستند. بهترین محلول خانگی برای لوله بازکنی در این مواقع، ترکیب سرکه و جوش شیرین می باشد.

✨ چگونه با فنر دستی لوله فاضلاب را باز کنیم؟

✔ سر فنر را به آرامی درون چاه حرکت می دهید تا به مانع برسد، سپس شروع به چرخاندن آن می نمایید به این صورت فنر به آسانی گرفتگی ها را از میان می برد؛ می توان گفت این روش بهترین راه برای باز شدن لوله فاضلاب می باشد.

✨ آیا روش های خانگی لوله بازکنی در باز کردن لوله فاضلاب واقعا موثرند؟

✔ برای گرفتگی های سطحی و نه چندان سخت؛ اگر گرفتگی شدید باشد معمولا با استفاده از روش های خانگی باز نمی شود و باید از تکنسین های لوله بازکنی کمک بگیرید.

منبع: لوله بازکنی خانی

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا