اجتماعمجله کسب و کار

چرا داشتن وکیل ملکی مهم است؟

به گفته بهترین وکیل ملکی تهران، است که نسبت به‌ تمامی امور مربوط به ملک دارای تخصص و تبحر خاصی است. وکیل ملکی تهران، متخصص در تمامی زمینه‌هایی که مربوط به دعاوی اموال غیرمنقول می‌باشد.  این وکیل متبحر دارای آگاهی و تجربه‌های فراوان می‌باشد، به همین دلیل زمانی که شما در خصوص مسائل ملکی که بسیار مباحث گسترده‌ای دارند به مشکل می‌خورید خیلی بهتر است که با بهترین وکیل ملکی در این خصوص مشورت نماید.

بهترین وکیل ملکی در تهران | مشاوره رایگان وکیل ملکی | ملکی وکیل پایه یک دادگستری

اگر ما ندانیم از کدام روش و با چه عنوانی باید شکایت نماییم، موجب می‌شود که ما از همان ابتدا و بعضاً نیمه راه با شکست مواجه شویم. به علاوه که نتوانیم به حق مسلم خود برسیم و متحمل هزینه‌های مربوط به دادرسی و خسارات وارده شویم.

وظیفه مهم وکیل ملکی:

بنا به گفته وکیل ملکی تهران، اقدام به موقع در موضوعات پرونده های دعاوی ملکی می‌باشد. به این جهت که در دعاوی ملکی و مسائل آن زمان اقدامات قانونی بسیار مهم است. اگر در فرصت‌های مناسب شروع به اقدامات لازم نشود چه بسا که نتایج زیان‌بار و جبران ناپذیری بر افراد وارد آید. بنابراین وظیفه وکیل ملکی این است که در زمان‌های مناسب به اقدامات لازم بپردازد تا موکل متضرر نگردد.

علاوه بر موارد فوق، وکیل ملکی

  • می‌بایست کلیه اطلاعات لازم ملک را کسب کرده و مدارک مربوط به موضوع را جمع‌آوری نماید. چرا که در موضوعات ملکی مدارک و اطلاعات آن بسیار مهم و در اقدامات لازم تأثیرگذار می‌باشد. وکیل ملکی باید تجربه انجام امور مربوط به دعاوی ملکی را داشته باشد. وکلای دادگستری می‌توانند در تمامی دعاوی اعم از خانواده، کیفری و حقوقی وکالت کنند. اما موضوعات مربوط به دعاوی ملکی علی‌رغم سواد حقوقی وکیل، نیاز مبرم به تجربه بالا در خصوص انجام امور ملکی دارد. از وظایف دیگر وکیل ملکی باید به حفظ آرامش و خونسردی در برخورد با مسائل و مشکلات مربوطه است. تا بتواند با تمرکز لازم از این مباحث به سلامت عبور کند.

دعاوی ملکی با توجه به گستردگی که در حقوق ایران دارند و پربحث‌ترین پرونده‌های حقوقی در مراجع قضایی کیفری و حقوقی محسوب می‌شوند. این نوع از دعاوی به انواع متفاوتی تقسیم شده‌اند و رسیدگی به آن‌ها با توجه به گسترده بودنشان و این که به شکلی بهتر و  تخصصی‌تر مورد رسیدگی توسط مراجع قضایی صالح واقع شوند.

در این جا، این تقسیم‌بندی در خصوص دعاوی ملکی خیلی خوب به نظر می‌رسد.

در اینجا ما دعاوی ملکی را به سه قسم تقسیم می‌نماییم:

  • دعاوی ملکی حقوقی شامل دعوای الزام به تحویل ملک، دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، دعوای خلع ید، دعوای رفع تصرف عدوانی، دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق، دعوای فک رهن می‌شود.
  • دعاوی ملکی کیفری شامل دعوای کلاهبرداری در خرید و فروش، دعوای جعل سند ملک، دعوای خیانت در امانت می‌شود.
  • دعاوی ملکی ثبتی شامل دعوای افراز ملک، دعوای ابطال سند رسمی، دعوای ابطال سند مالکیت معارض می باشد.

مرجع صالح به رسیدگی دعاوی ملکی

مرجع صالح در خصوص دعاوی ملکی با توجه به ماهیتی که دارند متفاوت هستند، به این شکل که اگر دعاوی ملکی ما ماهیتی حقوقی داشته باشد دادگاه صالح به رسیدگی، دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول است.

اگر دعاوی ملکی ماهیتی کیفری داشته باشد دادگاه صالح به رسیدگی، دادگاه محل وقوع جرم صلاحیت به رسیدگی دارد.

  • مثال: در دعاوی ملکی حقوقی که در خصوص بحث الزام به تحویل ملک است دادگاه صالح جایی است که مال غیرمنقول در آن واقع شده است و در دعاوی ملکی کیفری که در خصوص بحث کلاهبرداری در خرید و فروش مال غیرمنقول است در اینجا دادگاه محل وقوع جرم را صالح می‌دانیم؛ یعنی اگر مال غیرمنقول در تهران باشد و فروش مال در مشهد صورت‌گرفته است دادگاه صالح دادگاه مشهد می‌باشد.
  • در مورد دعوای دستور تخلیه باید به شورای حل اختلاف رجوع کرد. تا از آن جا اقدام به تخلیه مستأجر نمود یا به طور مثال در خصوص دعوی حکم تخلیه یا خلع ید می‌بایست به دادگاه عمومی حقوقی محل وقوع ملک مراجعه کرد.
  • صلاحیت در پرونده‌های ملکی بسیار حائز اهمیت بوده و دادگاه‌ها حساسیت خاصی بر روی آن دارند.

مثلاً: در دعاوی مربوط به تخلفات ملکی در کمیسیون ماده ۱۰۰ در شهرداری رسیدگی می‌گردد. این موضوع را نمی‌توان در دادگاه مطرح نمود. همچنین موارد مربوط به موضوعات کیفری ملکی در دادگاه‌های کیفری قابل طرح است. درنتیجه نمی‌توان صلاحیت رسیدگی مراجع را نادیده گرفت و نکته‌ای که در مورد صلاحیت رسیدگی مراجع وجود دارد این است که محل وقوع ملک مورد دعوی، دارای اهمیت است و می‌تواند در صلاحیت محلی دعوی، تأثیر به سزایی دارد.

هزینه وکیل ملکی چقدر است؟

در رابطه با این موضوع که حق‌الوکاله وکیل ملکی متخصص به چه صورتی تعیین می‌شود در ابتدای امر باید بیان کنیم که چیزی که در وهله اول اولویت دارد توافق بین وکیل ملکی و موکل است و میزان حق‌الوکاله می‌تواند در این جا بیشتر و یا حتی کم‌تر از تعرفه‌ای باشد که وجود دارد.

حق‌الوکاله وکیل ملکی متخصص می‌تواند بر اساس یک سری شرایط تغییر نماید که از جمله آن می‌توانیم به میزان حساسیت و گستردگی پرونده مطرح شده اشاره نماییم، هرچقدر یک پرونده از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد وکیل ملکی در این مورد به الطبع دستمزد بیشتری طلب می‌کند. همچنین تجربه و مهارت وکیل در خصوص دعاوی ملکی می‌تواند، بر روی میزان دستمزدش تأثیر شایانی بگذارد.

در کلیت امر باید بدانیم؛ چون دعوای مطرح شده در زمینه دعاوی ملکی می‌باشد میزان حق‌الوکاله بر اساس میزان ارزش ملک تعیین می‌شود به طور مثال: اگر ارزش یک ملک تا ۲۰۰ میلیون تومان باشد معمولاً تعرفه ۷ درصد از کل ارزش ملک می‌باشد، همچنین اگر ارزش ملک از ۲۰۰ میلیون تا ۵ میلیارد باشد تعرفه از ۳ تا ۵ درصد از کل ارزش ملک می‌باشد که میزان دقیق آن را وکیل تعیین می‌نماید.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی

کلیه دعاوی ملکی و مسائل مربوط به آن دارای مدت زمان مشخص نمی‌باشد، بنابراین نمی‌توان از پیش تعیین کرد که هرکدام از دعاوی ملکی چه مدت زمانی را طی خواهد کرد، اما این نکته حائز اهمیت است که وکیل ملکی یا وکیل دادگستری متخصص در دعاوی ملکی می‌تواند با به‌کارگیری تجربه و تبحر و مهارت خود در به ثمر رسیدن دعاوی ملکی، حداقل زمان ممکن را صرف کند و با استفاده از مهارت‌های خود روند و پروسه دادرسی دعاوی ملکی را در سر موقع و زمان مناسب خود اقدام کرده تا به اطاله دادرسی منجر نگردد.

با توجه به اینکه تهران شهری بزرگ و پرجمعیت است و تعداد زیادی از وکلا و مشاوران حقوقی در زمینه ملکی در این شهر فعالیت می‌کنند، انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران می‌تواند کاری بسیار سخت و چالش برانگیز باشد.

بهترین وکیل ملکی تهران برای شما، کسی است که تخصص و تجربه کافی در زمینه حقوق ملکی دارد و در جریان آخرین قوانین و مقررات قضایی است. این شخص قابلیت ارائه مشاوره‌های کارآمد و موثر را دارد.

همچنین، بهتر است که وکیلی که انتخاب می‌کنید، دارای مهارت‌های ارتباطی و قدرت مذاکره بالا باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما به دست آورد.

در موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم، وکلای مجرب و با تجربه در زمینه حقوق ملکی فعالیت می‌کنند که قادرند بهترین مشاوره‌های حقوقی را در این زمینه ارائه کنند.

این وکلا با آگاهی کامل از آخرین قوانین و مقررات قضایی و داشتن تجربه کافی در زمینه مشاوره و دفاع در دعاوی ملکی، به موکلان خود کمک می‌کنند تا به بهترین نتیجه در دعاوی خود برسند.

مزایا مشاوره با وکیل ملکی موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم

از مزایای مشاوره با وکیل ملکی متخصص که یک وکیل پایه یک دادگستری می باشد این است که، وکیل ملکی از آن جهت که نسبت به تمامی قوانین حقوقی و کیفری مربوط به ملک اعم از قانون ۱۰۰ شهرداری اطلاعات کامل و جامع دارد می تواند فردی را که متضرر شده است به بهترین شکل راهنمایی بکند و راه هایی را که فرد می تواند با قدم گذاشتن در آن به بهترین شکل به حق خود برسد به او بازگو نماید.

پیشنهاد ما برای شما این است که حتما با وکیل ملکی متخصص که در  تمامی زمینه های مربوط به ملک آگاهی دارد صحبت نمایید.

آیا وکیل ملکی متخصص مؤسسه فرهنگ تفاهم به‌تمامی شهرها خدمات مشاوره ارائه می‌دهد؟

بله وکیل ملکی ما به‌تمامی افراد از هر شهری که هستند به صورت تلفنی و آنلاین مشاوره و یاری می‌دهد.

دعاوی مربوط به تخلفات ساختمان در کجا رسیدگی می‌شود؟

به دعاوی که مربوط به تخلفات ملکی هستند تنها در کمیسیون ۱۰۰ شهرداری رسیدگی می‌شود و مرجع دیگری صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.

در کمیسیون ۱۰۰ شهرداری به چه دعاوی رسیدگی می‌شود؟

این کمیسیون مرجعی است که به تخلفات ساختمانی نظیر: نداشتن پروانه ساخت، تغییر کاربری ساختمان، تجاوز به حریم عمومی، عدم رعایت اصول شهرسازی (عدم استحکام بنا) رسیدگی می‌کند.

دعاوی ملکی می‌توانند ماهیت کیفری هم داشته باشند؟

بله دعاوی ملکی که مربوط به کلاهبرداری و خیانت در امانت هستند ماهیت کیفری پیدا می‌کنند و در صورت اثبات جرم با مجازات حبس و جزای نقدی همراه هستند.

جعل سند از چه روش‌هایی قابل شکایت و پیگیری است؟

جعل سند اصولاً یک دعوای کیفری محسوب می‌شود؛ ولی از طریق حقوقی نیز قابل پیگیری است؛ دعوای کیفری در خصوص درخواست شاکی برای مجازات فرد و دعوای حقوقی به‌منظور درخواست خواهان برای اثبات جعلی بودن سند و ابطال آن است.

وکیل دعاوی ملکی چه کارهایی انجام می دهد

دعاوی ملکی خود به چند دسته تقسیم می شود از جمله کیفری،حقوقی و ثبتی و در نتیجه در زمینه ملکی به در زمینه های حقوقی ثبتی و کیفری نیز بایستی تبحر و تسلط کامل به قوانین داشته باشد و در کنار این موارد تجربه فعالیت در این زمینه را نیز داشته باشد.

معمولا با توجه به این امر که پرونده های ملکی پیچیدگی خاص خود را دارند و همچنین به جهت تنوع موضوعی این دسته از دعاوی وکلا ی متخصص در این زمینه از قبول وکالت در زوینه های دیگر خودداری کرده و تنها به پرونده های ملکی متمرکز می شوند

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا